dobrá taktika

Rozhodující faktor zápasu: Takový kop jsem nezažil, přiznal McGregor

Dustin Poirier (vlevo) a Conor McGregor (vpravo)
Zdroj: koláž tn.cz / Instagram UFC
Dustin Poirier (vlevo) a Conor McGregor (vpravo)
David Chmátal
David Chmátal
24.1. 2021 17:40
Téma:
UFC

Zápas Poirier vs. Mcgregor přinesl celou škálu MMA technik, ale jedna vyčnívá nade všechny. Irského ranaře zastavily především nevinně vypadající kopy na lýtko, které jej postupně znehybnily. Až poté Poirier zasadil rozhodující ránu. Sám irský ranař přiznal, že takové kopy ještě necítil.

“Plán byl kopat, wrestlit a boxovat. Všechno dohromady a udělat z toho pořádný MMA zápas. Kopat zevnitř i zvenku, hodně se zaměřit na lýtka. A fungovalo to, zničil jsem mu nohu. popsal taktiku Poirier na tiskové konferenci.

"Zkoušel to vychytávat, ale dařilo se mi ten sval trefovat. To místo je hrozně malé a člověk do něj moc kopů nezvládne. Už po druhém kopu jsem věděl, že je zraněný,“ pokračoval vítěz zápasu.
Pár dobře mířených kopů na přední nohu stačilo a McGregorovi noha začala odcházet. Opakovaně trefený sval začal otékat a pohyb na nohou se vytratil. Ve druhém kole jej Poirier načapal u pletiva, kde rozjel smršť úderů, ze které znehybněný soupeř neměl úniku. Sám Ir se ke klíčovému faktoru zápasu několikrát vrátil v pozápasovém rozhovoru. Už při příchodu na tiskovku bylo znát, že noha je značně pochroumaná.


VIDEO: McGregor po knokautu zůstal ležet. Poirier slavil


“Moje noha je úplně mrtvá. Měl jsem dojem, že to kontroluju, ale postupně se mi to zažíralo do svalu vepředu na noze,“ přiznal McGregor na tiskové konferenci a dál pokračoval: „Ty low kicky se nesmí podceňovat. Takový spodní kop na lýtko jsem nikdy nezažil. Ty byly fakt dobré.“McGregor se dokonce podělil o moment v zápase, kdy si uvědomil hrozící nebezpečí, a kdy začal kopy cítit. V rohu Poiriera viděl UFC veterána Thiago Alvese, který si během kariéry podobné kopy oblíbil. “V úvodu mě trefil a slyším Alvese jak říká, že to byl dobrý kop. V tu chvíli jsem si pomyslel, jo bastarde to byl fakt dobrej kop,“ vyprávěl poražený Ir.


Škody, kterou působí Poirieorvy kopy si všimli i ostatní UFC zápasnící. Šampion pérové váhy Alexander Volkanovski napsal na Twitter: "Ty kopy jako kouzlem fungovaly, ruce to pak dokončily."  


Veterán Rafael dos Anjos šel ještě o trochu dál. "Myslím, že já bych svými kopy poslal Conora do důchodu," napsal na sociální sítě.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Washington Capitals - Buffalo Sabres

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

 • Nova Sport 2

  • Manchester United - Granada CF

   09:00 10:45
   10:45

   NBA Triple (4)

   11:00

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

Celý program