hokej Noční zápasy

Rozhodnuto! NHL zná všechny týmy, které se dostaly do play off

Columbus Blue Jackets

O složení play off hokejové NHL je jasno. Poslední místo si zajistili hráči Columbusu, kteří v nočním zápase porazili New York Rangers na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech. V dalším utkání mezi Chicagem a Dallasem přispěl jednou asistencí k vítězství Blackhawks 6:1 český útočník David Kämpf.

Zatímco na Západě už o postupujících do play off bylo jasno, na Východě se o poslední místenku praly Columbus a Montreal. Vzhledem k tomu, že si Blue Jackets připsali dva body, kanadský tým je už nemůže přeskočit. A to i za předpokladu, že by závěrečný duel základní části Canadiens vyhráli a Columbus prohrál, jelikož Modrokabátníci mají lepší vzájemný zápas.

Vítězství se ale nerodilo hladce. Po první bezbrankové třetině, se hned ve druhé minutě prostřední dvacetiminutovky prosadil domácí Kreider. Hosté ale ve třetí periodě skóre otočili, když se prosadili Dzingel a Panarin. Skóre srovnal až sedm sekund před koncem závěrečné třetiny Bučněvič. V prodloužení gól nepadl, a tak rozhodovaly nájezdy. V nich se stal jediným úspěšným exekutorem opět Panarin.

Úspěšnou domácí derniéru si připsali hráči Chicaga. Ti na svém ledě přejeli Dallas 6:1. U třetí branky asistoval Kämpf. Český forvard nahrál puk Kunitzovi, který z obranného pásma přejel až k brankáři Dallasu, jehož se štěstím překonal. Nejprve se po jeho gólu ještě devět sekund hrálo, jelikož obránci Stars dokázali puk vyrazit, ale opakovaný záběr a videorozhodčí nakonec rozhodli, že kotouč už byl celým objemem za čárou.