Kluby rozhodly

Rozhodnuto! Chance liga končí, do extraligy postupuje suverénní Motor

Motor postupuje do extraligy bez play-off
Zdroj: Profimedia
Adam Raška se raduje z gólu. Nyní se může těšit i z postupu.
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 12. 3. 2020
Téma:

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje rozhodl o zrušení druhé nejvyšší tuzemské soutěže. Kvůli hrozbě koronaviru se zbytek play-off neodehraje. Postupujícím do nejvyšší soutěže se stávají České Budějovice. Jihočeský dominant vedl ligu o 44 bodů.

Vyřazovací část začala předkolem play-off, ve kterém byly sehrány dva úvodní duely. Jeden s diváky, druhý už bez. Další zápasy se již konat nebudou.

 

"Uvedené řešení podpořilo na včerejší schůzce sedm z deseti účastníků vyřazovací části soutěže, tj. více než dvoutřetinová většina," píše hokejový svaz v oficiální tiskové zprávě, kterou po zasedání výkonného výboru vyvěsil na svých webových stránkách.

Končí také play-off druhé ligy. Vítězové základní části jednotlivých skupin, kterými jsou Vrchlabí, Kolín a Šumperk, si bez diváků zahrají o postup do Chance ligy. Z té postupuje do nejvyšší soutěže českobudějovický Motor. Na jih Čech se tak vrátí extraliga po sedmi letech.

 

Zároveň s tím byly s okamžitou plat ností zrušeny všechny mládežnické soutěže (juniorů, dorostenců i žáků) pořádané Českým svazem ledního hokeje a vydáno bylo doporučení, aby stejně postupovaly i krajské a okresní svazy, v jejichž kompetenci jsou regionální soutěže všech úrovní.

 


 

"Výkonný výbor ČSLH vzal při rozhodování v potaz jak většinové názory klubů, tak skutečnost, že situace se velmi rychle vyvíjí, nejsou vyloučena další, zpřísňující opatření ze strany státních orgánů ani kroky, které přijmou v rámci vlastní kompetence regionální, krajské nebo městské instituce," píše se v oficiálním stanovisku. 

Výkonný výbor vyjádřil politování nad tím, jak zasáhla tato opatření do konce sezóny, které je vyvrcholením celoročního snažení a zároveň ocenil kontruktivní přístup klubů, které se dokázaly domluvit na společných krocích.

 

Již ve středu bylo rozhodnuto o přeložení extraligy do 29. března. Pokud se v tomto šibeničním termínu pandemie koronaviru na českém území nezastaví, bude zrušena i nejvyšší soutěž.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Filip Řeháček - zimní příprava

   17:20 17:30
   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

   18:05

   NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   17:00 18:45
   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

Celý program