Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 10. 2018
Útoky Na sociální sítí

Rozhodla zápas Ligy mistryň: Chcípni na rakovinu, píší jí sázkaři!

Karen Carneyová
Zdroj: Profimedia

Sport se za svou historii hodně změnil. Teď, v 21. století, se stalo mnoho sportovců terčem útoku zhrzených sázkařů. Své zkušenosti s tím mají zejména tenisti. Nejen ti, příkladem je fotbalistka Chelsea Karen Carneyová, která rozhodla jedinou brankou zápas Ligy mistryň proti Fiorentině. Teď jí vzkazují, ať zemře na rakovinu či leukémii.

Je to strašné, odporné. "Přeju ti rakovinu, leukémii. Doufám, že tě brzy potká smrt," takových vzkazů dostala hrdinka zápasu Chelsea a Fiorentiny Karen Carneyová mnoho. Osmifinálový zápas se hrál ve středu. Jediná a tedy i vítězná branka padla v 8. minutě, jednatřicetiletá útočnice skórovala z penalty.

 

 

Hvězda londýnského klubu ani tak nepodnikla žádné kroky směrem k policii. Kdo to však nenechal bez povšimnutí, je Anglická fotbalová asociace, klub Chelsea a trenér anglických fotbalistek Phil Neville. "Jsme šokováni tím, co se Karen stalo," stojí v prohlášení asociace, která se rozhodla, že problém bude řešit s policií za fotbalistku. "Je to rostoucí problém, který je na čase řešit," zní od fotbalových představitelů, která žádá pro viníky tvrdé tresty.

 

Na nechutné útoky reagují také zástupci sociální sítě Instagram. "Takové vzkazy nelze ignorovat. Účty, ze kterých zprávy a komentáře chodily, jsme zablokovaly. Některé byly už před tím smazány. Vyzýváme všechny, kteří něco takového ještě postřehnou, aby to nahlásili," řekl mluvčí Instagramu pro CNN.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:05

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   15:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   15:20

   Off-road Maraton (1)

   15:45

   Natural Track Luge - World Championship

   16:10

   Proběhni.se 2019

   16:25

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   16:45

   Teleshop

   17:00

   NHL: Boston Bruins - Columbus Blue Jackets

   19:00

   Off-road Maraton (1)

   19:20

   Truck Racing Magazine (2)

Celý Program