Rozhovor s profesionálem

Hokejový rozhodčí Pražák: Přišli jsme o peníze a fanoušci nám chybí

Mihailescu Dominik
Dominik Mihailescu
12.11. 2020 15:47
Téma:

Být rozhodčím není bezpochyby jednoduché. Musíte být opravdu silná osobnost na to, abyste zvládli tlak, který přichází ze všech stran. Daniel Pražák si toto povolání vybral a nyní patří mezi profesionální rozhodčí hokejové Extraligy.

Kromě hokejistů se situace zkomplikovala i mužům v pruhovaném. Ostatně i oni přišli o velkou část příjmu. „V podstatě jsou dvě skupiny. Jedna skupina jsou neprofesionální rozhodčí, kteří jsou placeni od zápasu. Takže u těchto kluků to bylo ovlivněno tím, že neměli zápasy odpískané. A nám jako profi rozhodčím byl snížen plat, takže jsme přišli o část příjmu,“ říká českobudějovický rodák.

 

Pražák patří mezi velice talentované rozhodčí. Díky svému umu působí i na mezinárodní scéně. Nicméně už situace na jaře pro něj byla nepříjemná. „Přerušení ligy bylo pro nás těžké v tom smyslu, že byla základní část odehraná. Na to na co se nejvíc těšíme je play-off, které se bohužel neodehrálo. Bylo nám to líto. Nejsme ani zvyklí končit sezónu začátkem března,“ přiznal profesionální rozhodčí.

 

 

Milovník kol patří mezi ty nejlepší české rozhodčí, a tak věřil, že si zapíská finále hokejové Extraligy. „Vždycky si dávám ty největší cíle,“ prozradil sebevědomě.

 

Místo toho zbyly oči pro pláč. Přesto se musí rozhodčí i po předčasném zrušení sezóny připravovat. „Domluvili jsme se s komisí rozhodčích, že si sestavíme určitý tréninkový plán. Já mám osobního trenéra na fyzickou přípravu, takže s ním jsem se domluvil. Snažil jsem se ho dodržovat, ale v té době to bylo něco nového, protože jsme museli být všichni doma. Takže šlo spíše o posilování,“ nechal nahlédnout pod pokličku Pražák.

 

 

Teď už je sezóna v plném proudu a rozhodčí musí absolvovat spousty procedur. „Ti, co neprodělali koronavirus v uplynulých devadesáti dnech, tak musí chodit na testy. Stejně tak jako hráči. Teď je to v podstatě tak, že chodíme dvakrát týdně na testy. Jinak klasicky dodržujeme hygienické podmínky tak, jak jsou stanoveny,“ dodal mezinárodní rozhodčí.

 

 

 

Chybí rozhodčím fanoušci? Nebo je snad tým, u kterého jsou rozhodčí rádi, že tam nechodí? Jak to vypadá s kariérou Pražáka na mezinárodní úrovni? To si můžete poslechnout ve videu. 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program