Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbalová kauza dukla - sparta

Šéf rozhodčích: Kocourek ovlivnil zápas a pomohl Spartě vyhrát!

Rozhodčí Tomáš Kocourek si pořádně zavařil! Ligová dohrávka Dukly se Spartou (1:2) se mu vůbec nepovedla, vrcholem všeho byl závěr zápasu a penalta v nastaveném čase, po které Letenští vstřelili vítězný gól. Jeho výkon se nelíbil ani šéfovi sudích Miroslavu Tulingerovi, podle kterého Kocourek utkání hrubě ovlivnil a pomohl Spartě vyhrát.

Jediné, za co sudí zaslouží pochvalu, je situace z 84. minuty. Gól sparťana Juliše totiž neuznali správně. Pak už se ale mužům v černém nedařilo, což potvrdil i Tulinger. Na setkání s novináři se zabýval pochopitelně především situací z nastaveného času, která vyvolala velké diskuze.


Rozhodčí totiž udělali hned několik chyb. Nejprve nedomávali ofsajd sparťanu Jiráčkovi, kterému následně odpustili faul v souboji s Jurendičem. Míč se následně odrazil před branku, kde míč zasáhl Štětinu. Sudí Kocourek viděl ruku, proto nařídil penaltu, po které Dočkal zařídil Spartě výhru 2:1. To ujasnil ale až dlouhých 14 hodin po zápase.

Zápis Dukla - Sparta
Zdroj: Twitter


"Štětina hrál ramenem, možná mu míč šel na prsa. Nebyla to žádná ruka. Odůvodnění kouče Kocourka neakceptujeme," má jasno Tulinger. Nadzvedl ho i fakt, že sudí si nevšiml faulu Lafaty, který dvakrát kopl přes ruce brankáře Radu, který už držel míč. "Je to faul na brankáře. Hra měla být přerušena," objasnil.A tím výčet kritik na hlasu mužů v černém neskončil. Situace po neodpískaném Lafatově faulu pokračovala. Naštvaný Rada lehce strčil do ležícího sparťana, který ovšem teatrálně upadl, jako kdyby ho brankář Dukly trefil pěstí. Kocourek následně Radu vyloučil.Tulinger by volil žlutou kartu. "Nebyla tam žádná intenzita, ani úder, v podstatě klukovina, kdy hráče plácl do čela," uvedl a zároveň okomentoval i následnou reakce útočníka Sparty. "Že se Lafata svalí, je jeho problém, to si musí zodpovědět on sám," dodal. 


Nejen fanoušci, ale i samotní hráči a trenéři žili v přesvědčení, že sudí ukázal na penaltový puntík právě po konfliktu gólmana Dukly Rady s Lafatou. Jak ale ukázal dodatečně doplněný zápis, Kocourek ukázal na penaltový puntík po ruce Štětiny.Kromě toho oznámil, že Kocourek, jeho asistent Peřina a brankový rozhodčí Orel byli staženi ze zápasů následujícího kola. "Komise rozhodčích zasedá příští týden. Sezveme si všechny aktéry, aby nám k tomu něco řekli a budeme to řešit v relativním klidu. Všichni jsou ale stažení z nominací," uzavřel Tulinger.
 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2019 - Mikulov

   11:20

   Off-road Maraton (6)

   11:45

   Truck Racing Magazine (9)

 • Nova Sport 2

  • 02:05 04:35

   NBA: Toronto Raptors - New Orleans Pelicans

   04:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   09:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   10:40

   RunTour – Praha

   10:50

   Element (398)

   11:00

   MONETA Czech PGA Tour (6)

Celý Program