Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

kauza letná

Rozhodčí nás opakovaně poškozují, píše Sparta. Šéf FAČR ihned zareagoval!

Sparťané Costa a Krejčí v ligovém utkání
Zdroj: Profimedia
Sparťané Costa a Krejčí v ligovém utkání

Fotbalová Sparta cítí křivdu. Po sedmém ligovém kole vydala prohlášení, ve kterém tvrdí, že jí rozhodčí opakovaně poškozují. Letenští ztratili během první části první ligy už 11 bodů.

Podle prohlášení Sparty vytváří sudí v dosavadním průběhu ligové sezony vysoce nestandardní prostředí, ve kterém ovlivňují regulérnost průběhu celé nejvyšší soutěže a poškozují pověst fotbalu v očích veřejnosti.


Posledním zápasem, po kterém i komise rozhodčích uznala tři hrubé chyby sudího Julínka, byl víkendový zápas v Liberci, kde Sparta prohrála 1:3.

Na prohlášení záhy reagoval šéf Fotbalové asociace České republiky Martin Malík. Na středečním setkání s novináři připustil, že chyb ze strany sudích je opravdu příliš.

„Samozřejmě je tristní množství chyb v zápasech a je zapotřebí se tomu nyní intenzivně věnovat. Připravujeme školení pro videorozhodčí, tak aby byli lépe připraveni na situace, které mohou na hřišti nastat," vysvětloval bez okolků.

"Zcela jednoznačně je to nyní naše priorita, jsme také připraveni do doškolení videorozhodčích investovat peníze. Je důležité ale také najít dostatek zápasů, na kterých mohou být videorozhodčí prakticky doškoleni, každopádně to udělat musíme a musíme to zároveň zvládnout rychle,“ říká otevřeně Martin Malík.

Prohlášení Sparty ale paradoxně příliš nepotěšilo její vlastní fanoušky, kteří se v diskusi pod příspěvkem na facebookovém profilu naopak pustili do klubového vedení, aby chybu hledalo spíše u sebe než na straně arbitrů.

Příspěvky fanoušků Sparty
Zdroj: facebook.com Příspěvky fanoušků Sparty

A to i přesto, že se v prohlášení píše, že není účelem omlouvat neuspokojivé výsledky A-týmu ani nedostatečnou výkonnost některých hráčů.
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 04:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Tour de Mont Blanc

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   Ötztaler Radmarathon

   11:00

   Cricket Champions League

   11:30

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   12:00

   UFC Now (20)

   12:50

   Element (398)

Celý Program