kauza letná

Rozhodčí nás opakovaně poškozují, píše Sparta. Šéf FAČR ihned zareagoval!

Sparťané Costa a Krejčí v ligovém utkání
Zdroj: Profimedia
Sparťané Costa a Krejčí v ligovém utkání
Téma:

Fotbalová Sparta cítí křivdu. Po sedmém ligovém kole vydala prohlášení, ve kterém tvrdí, že jí rozhodčí opakovaně poškozují. Letenští ztratili během první části první ligy už 11 bodů.

Podle prohlášení Sparty vytváří sudí v dosavadním průběhu ligové sezony vysoce nestandardní prostředí, ve kterém ovlivňují regulérnost průběhu celé nejvyšší soutěže a poškozují pověst fotbalu v očích veřejnosti.


Posledním zápasem, po kterém i komise rozhodčích uznala tři hrubé chyby sudího Julínka, byl víkendový zápas v Liberci, kde Sparta prohrála 1:3.

Na prohlášení záhy reagoval šéf Fotbalové asociace České republiky Martin Malík. Na středečním setkání s novináři připustil, že chyb ze strany sudích je opravdu příliš.

„Samozřejmě je tristní množství chyb v zápasech a je zapotřebí se tomu nyní intenzivně věnovat. Připravujeme školení pro videorozhodčí, tak aby byli lépe připraveni na situace, které mohou na hřišti nastat," vysvětloval bez okolků.

"Zcela jednoznačně je to nyní naše priorita, jsme také připraveni do doškolení videorozhodčích investovat peníze. Je důležité ale také najít dostatek zápasů, na kterých mohou být videorozhodčí prakticky doškoleni, každopádně to udělat musíme a musíme to zároveň zvládnout rychle,“ říká otevřeně Martin Malík.

Prohlášení Sparty ale paradoxně příliš nepotěšilo její vlastní fanoušky, kteří se v diskusi pod příspěvkem na facebookovém profilu naopak pustili do klubového vedení, aby chybu hledalo spíše u sebe než na straně arbitrů.


A to i přesto, že se v prohlášení píše, že není účelem omlouvat neuspokojivé výsledky A-týmu ani nedostatečnou výkonnost některých hráčů.
 

Související témata:
ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program