Rozhodčí čelí obvinění, že sprostě urážel hráče PSG v Lize mistrů

Rozhodčí Björn Kuipers a hráči PSG
Jakub Martinovský
5.5. 2021 9:41

Za urážení rozhodčích padají ve fotbale tvrdé tresty a nestává se to úplně zřídka. Ale že se tak stane naopak, už je vzácnost. Hráči Paris Saint-Germain Ander Herrera a Marco Verratti obvinili rozhodčího Björna Kuiperse, že jim během odvetného semifinálového utkání Ligy mistrů řekl "F**k off," což je urážka, která se dá přeložit mnoha způsoby.

Hráči Manchesteru City si do odvetného utkání přivezli z Paříže výhru 2:1. I v odvetě měli utkání plně pod kontrolou, a když v 63. minutě zvýšil Rijád Mahríz na 2:0, bylo o postupujícím již prakticky rozhodnuto. Pak se ale na hřišti začaly dít věci.

V 69. minutě dostal Ángel Di María přímou červenou kartu, když u postranní čáry naprosto zbytečně přišlápl Brazilce Fernandinha, a na hřišti to začalo pořádně jiskřit. V posledních dvaceti minutách padlo dalších pět žlutých karet.

Ander Herrera a Marco Verratti po zápase řekli, že rozhodčí Bjorn Kuipers řekl jednomu z jejich spoluhráčů "F**k off", což lze do češtiny přeložit také jako "Jdi do p***le".

"Neustále se tu bavíme o respektu k rozhodčím. Rozhodčí řekl 'F**k off' Leandru Paredesovi. Pokud něco takového řekneme my, dostaneme trest na 3 nebo 4 zápasy," řekl po zápase Ander Herrera.

Slova svého spoluhráče potvrdil i Herrerův spoluhráč Marco Verratti. "Rozhodčí řekl to samé i mně. Už jsem toho řekl rozhodčím hodně, ale nikdy bych neřekl něco takového. V opačném případě bych dostal trest na deset zápasů," nechápal Kuipersovo počínání záložník francouzského klubu.

Citizens nakonec zvítězili 2:0, díky čemuž postoupili do svého prvního finále Ligy mistrů. V něm se utkají s Realem Madrid, nebo s Chelsea.

Pařížanům se v poslední době daří alespoň v Ligue 1, se Saint Étienne vyhráli bláznivou přestřelku gólem v poslední minutě: