Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video neuvěřitelná věc

Rozběhl se a dal gól měsíce! Fanda s jednou nohou ohromil parádou

Zdroj: YouTube.com

Přinejmenším ve Skotsku mají od víkendu nového fotbalového hrdinu. Stal se jím Tommy McKay. Fanoušek Dundee o přestávkovém programu fotbalového utkání nadchl všechny přítomné svým parádním gólem. A toho docílil i navzdory tomu, že má jen jednu nohu.

Známe to i z domácích trávníků. O poločasové přestávce na fotbale občas probíhá soutěž fanoušků o ceny spočívající ve střílení gólů brankáři. Prostor mezi oběma poločasy vyplňuje tahle zábava i při utkáních skotského Dundee. A o víkendu tam byli svědky skutečné lahůdky.
 

Míč si totiž na starost vzal Tommy McKay. Dvaatřicetiletý mladík, se kterým se ale osud nemazlil. V dětství onemocněl rakovinou a následkem této vážné choroby přišel o nohu. Jenže když milujete fotbal, tak vás ani taková věc nezastaví.
 

Tommy se za mohutného povzbuzování fanoušků na tribunách a odpočítávání hlasatele s pomocí berlí doslova rozeběhl s míčem směrem na bránu. Kdo by ale čekal, že s ním doběhne až do malého vápna a pak se pokusí dopravit míč do brány, čekal by marně.

Hlasatel odpočítávající od osmi k nule se totiž dostal sotva k číslu čtyři, když Tommy doběhl před hranici velkého vápna a k překvapení všech vystřihl parádní oblouček, kterým překonal gólmana.
 

Za svůj neuvěřitelný kousek si vysloužil nejen potlesk publika, ale dokonce i cenu pro nejhezčí trefu měsíce listopadu.
 

Skromný mladík pak na sociálních sítích děkoval. "Děkuji klubu Dundee, že mi umožnil splnit si sen a skórovat na tomto stadionu," napsal dojatý Tommy.

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Epic 2019 - Best of men

   11:35

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:30

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   09:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:00

   MAXI TIP Poker Tour (3)

   10:30

   MS v kuželkách 2019

   11:00

   Element (389)

   11:15

   RunTour – Ostrava

Celý Program