Spor mezi přiznivci

Rozdělená tribuna Sever. Fanoušci při derby nefandili a ještě se poprali

Transparent fanoušků Slavie z tribuny Sever
Zdroj: profimedia.cz
Transparent fanoušků Slavie z tribuny Sever
Téma:

Fotbalisté Slavie jednoznačně ovládli vršovické derby. Bohemians Praha 1905 vstřelili i ve velmi obměněné sestavě čtyři góly a vyhráli 4:0. Tradiční pozápasová děkovačka však neproběhla před tribunou Sever, ale před severovýchodním koutem tribuny.

Trenér sešívaných Jindřich Trpišovský udělal hned deset změn oproti úternímu utkání s Kluží (1:0). Na hře pražského velkoklubu to však nebylo vůbec znát. Náhradníci Slavie zcela dominovali a zaslouženě vyhráli.

Nicméně po utkání nešli děkovat před tribunu Sever, protože si to její představitelé nepřáli. „Představitelé tribuny Sever nás v pátek upozornili, že si nepřejí děkovačku před svým sektorem. Jde prý o jejich protest proti situaci, hráči se podle toho zachovali. Všichni bychom se měli soustředit hlavně na středeční odvetu s Kluží. Drtivá většina diváků fandila skvěle, což protestující nejspíš ani nečekali,“ prozradil tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Některým fanouškům z tribuny Sever se totiž nelíbí, že klub po výtržnostech v zápase se Sigmou a trestu od Disciplinární komise, zpřísnil v Edenu bezpečnostní opatření. Kupříkladu zakázal i chorea. Proto přibližně stovka skalních příznivců během duelu jen seděla a vůbec hráče na hřišti nepovzbuzovala. Také vytáhla transparent „Fandění podle nových pravidel“.Dokonce se pár příznivců Slavie po brance Michala Frydrycha na 2:0 popralo. Odtrhnout je museli až pořadatelé.

Na stadionu tak nepanovala taková atmosféra, na kterou jsou fotbalisté zvyklí. „To, jak se s tím hráči vypořádali, zaslouží obdiv, ne vyhrožování!“ dodal na Twitteru předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   14:00 15:45
   15:45

   Nova Cup - Sázava

   16:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   17:45

   Czech rally 2020 (1)

   18:10

   Off-road Maraton (1)

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - Stade Brestois

   14:45 16:30
   16:30

   Element (417)

   16:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   18:40

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   19:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves

Celý program