Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Spor mezi přiznivci

Rozdělená tribuna Sever. Fanoušci při derby nefandili a ještě se poprali

Transparent fanoušků Slavie z tribuny Sever
Zdroj: profimedia.cz
Transparent fanoušků Slavie z tribuny Sever

Fotbalisté Slavie jednoznačně ovládli vršovické derby. Bohemians Praha 1905 vstřelili i ve velmi obměněné sestavě čtyři góly a vyhráli 4:0. Tradiční pozápasová děkovačka však neproběhla před tribunou Sever, ale před severovýchodním koutem tribuny.

Trenér sešívaných Jindřich Trpišovský udělal hned deset změn oproti úternímu utkání s Kluží (1:0). Na hře pražského velkoklubu to však nebylo vůbec znát. Náhradníci Slavie zcela dominovali a zaslouženě vyhráli.

Nicméně po utkání nešli děkovat před tribunu Sever, protože si to její představitelé nepřáli. „Představitelé tribuny Sever nás v pátek upozornili, že si nepřejí děkovačku před svým sektorem. Jde prý o jejich protest proti situaci, hráči se podle toho zachovali. Všichni bychom se měli soustředit hlavně na středeční odvetu s Kluží. Drtivá většina diváků fandila skvěle, což protestující nejspíš ani nečekali,“ prozradil tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Některým fanouškům z tribuny Sever se totiž nelíbí, že klub po výtržnostech v zápase se Sigmou a trestu od Disciplinární komise, zpřísnil v Edenu bezpečnostní opatření. Kupříkladu zakázal i chorea. Proto přibližně stovka skalních příznivců během duelu jen seděla a vůbec hráče na hřišti nepovzbuzovala. Také vytáhla transparent „Fandění podle nových pravidel“.Dokonce se pár příznivců Slavie po brance Michala Frydrycha na 2:0 popralo. Odtrhnout je museli až pořadatelé.

Na stadionu tak nepanovala taková atmosféra, na kterou jsou fotbalisté zvyklí. „To, jak se s tím hráči vypořádali, zaslouží obdiv, ne vyhrožování!“ dodal na Twitteru předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program