Další skandál

Majitel Pardubic chce vymýtit drogy z týmu, hráče nechá otestovat

Majitel Dynama Pardubice Petr Dědek
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
13.11. 2020 17:13
Téma:

Hokejové Pardubice musí opět řešit nepříjemný problém. Jejich zkušený útočník Robert Kousal měl mít totiž při silniční kontrole pozitivní test na kokain a hrozí mu velký malér. To rozčílilo i majitele klubu Petra Dědka, který chce udělat v kabině vítr a všechny hráče otestovat na přítomnost omamných látek.

Robert Kousal by totiž nebyl prvním hokejistou v Pardubicích, u kterého by policie zjistila přítomnost drog v těle. Už dříve byl ve stejných nesnázích hokejový obránce Petr Čáslava, který se následně k užívání kokainu veřejně přiznal.

 

V případě útočníka Kousala však zatím není jisté, zdali se testy na užití drog skutečné potvrdí. Musí se čekat ještě na výsledky krevního rozboru. „Přál bych si, aby byly testy krve negativní. Moc bych si to přál, ale víc říct teď nemůžu. Pokud to bude jinak, tak se tak zkrátka stane,“ řekl pro isport.cz majitel hokejových Pardubic Petr Dědek. Ten zároveň potvrdil, že 30letý hokejista byl prozatím vyřazen z týmu, dokud se celý případ neobjasní.

 

Vlastník Dynama se také rozhodl pro rázný krok, aby se do budoucna nic podobného neopakovalo. Celý tým tak nechá přetestovat. Ne na covid-19, ale na drogy: "Každý takový prohřešek, když se potvrdí, budeme přísně trestat. Jsem velký odpůrce drog. Od teď uděláme v kabině preventivní opatření, budeme pravidelně provádět namátkové kontroly na drogy. Dokud tohle nevymýtím, nepřestaneme. Postavíme se k tomu velmi rázně,“ dodal Dědek.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - New England Revolution

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: RC Lens - FC Nantes

   12:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Anglie - Irsko

   09:00 10:45
   10:45

   Draft NBA 2020

   11:05

   King of the Court - Men

   11:30

   Engadin Wind - Documentary

   12:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   12:50

   NBA - akce měsíce

Celý program