indycar Long Beach

Rossi triumfoval v kvalifikaci. Má šanci na unikátní hattrick

Alexander Rossi vyhrál pole position
Zdroj: Profimedia
Alexander Rossi vyhrál pole position

Američan Alexander Rossi vyhrál kvalifikaci na nedělní závod IndyCar Series na historickém městském okruhu v Long Beach. Na trati, které se přezdívá americké Monako, vyhrál Rossi i dva ze tří tréninků. Po vítězství v Indianapolisu a Watkins Glen si může připsat svůj třetí triumf.

Rossi zatím vyhrál v IndyCar dvakrát. V roce 2016 šokoval vítězstvím ve slavném závodě 500 mil Indianapolis, který ovládl v jubilejním 100. ročníku jako nováček. Po vítězství na nejslavnějším oválu triumfoval vloni Rossi v Mekce amerického silničního závodění, na historickém okruhu ve Watkins Glen.

 

Teď by mohl získat unikátní hattrick, po vítězství na nejslavnějším oválu a silničním okruhu by do sbírky mohl přidat i triumf na nejslavnějším městském okruhu, a to v Long Beach, kde se Velká cena jede už po 44. IndyCar na trati, kde předtím závodila Formule 1, jezdí nepřetržitě od roku 1984.

 

V sobotu nenašel Rossi v Long Beach přemožitele. V dopoledním tréninku zajel v tu dobu nejrychlejší čas tohoto víkendu. Za ním skončil loňský šampion Newgarden, který po vítězství ve Phoenixu před týdnem přijel do Long Beach jako lídr šampionátu. V první pětce byli i jeho stájoví kolegové Power (3.) a Pagenaud (5.) . Čtvrtá příčka patřila Hunter-Reayovi, který závodí společně s Rossim za tým Michaela Andrettiho. Kompletní výsledky tréninku najdete ZDE.

 

V odpolední kvalifikaci to byla krasojízda Rossiho za druhou pole position v kariéře. Předtím startoval z první příčky právě vloni ve Watkins Glen a nejlepší místo na startu dokázal přetavit ve vítězství.

 

 

Rossi v juniorských kategoriích závodil za český tým ISR Racing a Prahu navštívil poměrně nedávno, na podzim jej totiž do ní přivedla reality show Amazing Race, kde závodil společně s dalším pilotem IndyCar Conorem Dalym. Rossi a Daly nakonec skončili těsně před branou finále.

 

Další favorité to Rossimu svými chybami usnadnili. Hunter-Reay se připravil o postup do závěrečného rozstřelu o pole position, když v prostřední části kvalifikace přejel levými koly při výjezdu z boxů dělící čáru a dostal penalizaci průjezd boxy. Pak už nedokázal zahřát nové měkké pneumatiky.

 

Newgarden zase ve svém rychlém kole byl příliš optimistický a opřel se o zeď. Vůz ještě dostal do boxů, měl ale poškozené zavěšení a kvalifikace pro něj skončila. Z první řady se tak raduje Power. Za nejrychlejšími piloty se na rošt postaví Pagenaud a Dixon. Newgardenovi bude ve 3. řadě dělat společnost Graham Rahal. Kompletní výsledky kvalifikace najdete ZDE.

 

 

Rossi dokončil oba dva letošní závody na stupních vítězů, v obou byl třetí. V St. Petersburgu bojoval o vítězství s Wickensem, když ale kanadského nováčka poslal do bariéry z pneumatik, propadl se na třetí místo. Ve Phoenixu byl hvězdou večera a třetí dojel přesto, že v úvodu závodu překonal penalizaci, díky které jej všichni piloti předjeli o celé kolo.

 

Závod můžete sledovat exkluzivně na programu Nova Sport 2. Záznam začíná 10 minut po pondělní půlnoci, hned po skončení zápasu play-off NBA, tedy v době, kdy se ještě bude v Long Beach závodit.
 

vbo TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program