Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 11. 2018
Video Český nervák

Rosol zase vybouchl, rozhodčího seřval ve čtyřech jazycích

Lukáš Rosol
Zdroj: Profimedia

Nejneoblíbenější hráč na okruhu. Tak se jednu chvíli mluvilo o Lukáši Rosolovi mezi hráči. A teď si udělal vroubek i u rozhodčích. Na turnaji v Bratislavě se s jedním hádal dokonce ve čtyřech světových jazycích.

„Všichni na okruhu tě nenávidí, nikdo tě nemá rád,“ vyslechl si Lukáš Rosol v roce 2015 od Andyho Murrayho. Teď už jsou prý dobrými přáteli, Rosol si ale na turnajích dělá nepřátele dál. Naposledy si ho našel v umpirovém rozhodčím na challangeru v Bratislavě.


Vše začalo, když zahlásila čárová rozhodčí aut a Rosol měl stejný názor. Umpirový rozhodčí ale viděl úder jako dobrý a uznal ho ve prospěch belgického hráče Rubena Bemelmanse. Taková chyba! Proč to děláš? Jaký k tomu máš důvod? Odpověz mi!“ začal se Rosol hádat v angličtině. „Viděl jsem dobrý míč. 15:40,“ odpálkoval ho rozhodčí.


Tím ale spor neskončil. „Odpověz mi, proč to děláš? Proč ovlivňuješ hru?“ pokračoval v angličtině. Tento jazyk ale sudímu nevyhovoval a tak přešel do rodné slovenštiny. „Lukáš, viděl jsem, že se míč dotkl čáry, proto jsem řekl, že je dobrý. To se stává.“


„Tak se pojď podívat. Můžeš uznat svoji chybu, když to uvidíš. Nic se nestane,“ důrazně dával Rosol najevo, že chce, aby rozhodčí slezl z umpiru a šel zkontrolovat stopu. „Já jsem viděl dobře,“ odbyl ho sudí. Hádku najdete v čase 22:20.


Rosol game ztratil a následně i celý první set. „Nemám slov," zlobil se po dalším zahlášeném autu z jeho rakety. „To byl určitě aut,“ odsekl mu sudí. „Jestli to byl určitě aut, proč to ten člověk nehlásí?“ ukazoval naštvaně český tenista na čárového sudího.
Za stavu 4:3 a 30:30. Rozhodčí Rosolovi neuznal dvě sporná podání a vše se rozjelo nanovo. (Čas videa 1:53:25). Rosol totiž po druhém podání napálil míč do stropu, od kterého se míček vrátil zpět do kurtu. „Varování, Rosol,“ prohlásil okamžitě sudí.


„A za co? Balon šel jen nahoru, nikoho jsem s ním neohrozil,“ hájil se Rosol. „Tohle ale dělat nemůžeš,“ kontroval rozhodčí.. „A ty chyby dělat můžeš?“ ukončil vše zase Rosol. Ten nakonec vypjatý duel s Bemelmansem zvládl a vyhrál 4:6, 6:3 a 7:6 (2). Na závěr si podal ruku jak se svým protihráčem, tak s rivalem na věži.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:55 16:35

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

   17:35

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   17:50

   RunTour – České Budějovice

 • Nova Sport 2

  • 15:00 15:45

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

   16:10

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   19:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

Celý Program