rozdílné představy

Rosický objasnil, jak to bylo s Kangou. Spartu si musel zasloužit

Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 31. 7. 2020
Téma:

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický prozradil, za jakých okolností odešel Guélor Kanga. Tomu po sezoně vypršela smlouva a se Spartou vyjednával o nové, jenže požadavky obou stran ohledně délky smlouvy se lišily, a proto Kanga odešel do Srbska.

Poslední měsíce fanoušci žádali, aby Sparta podepsala novou smlouvu s Guélorem Kangou. Ten totiž ke skvělým výkonům na hřišti zlepšil i svůj přístup a chování a příznivci brali jeho možný odchod jako velkou ztrátu.


Sparta skutečně Gabonce nechtěla nechat odejít zadarmo a i Kanga chtěl na Letné podepsat, jenže představy obou stran se lišily. Podrobnosti pro klubový web prozradil sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.


"Po nástupu do funkce sportovního ředitele jsem se zmiňoval o věcech, které pro mě při skládání mužstva budou naprosto podstatné a které tvoří základ mé představy o fungování skutečného týmu. Jednou z těchto věcí bylo, aby se Sparta opět prezentovala jako skutečný tým, a ne jako soubor individualit. Zároveň jsem hovořil i o tom, že budeme ve Spartě pracovat s hráči, kteří mají touhu v klubu být, identifikují se s klubem a jeho hodnotami a mají týmové smýšlení," vysvětlil Rosický, s jakou filozofií do funkce přišel."Za dva a půl roku, co Kanga v našem klubu působil, splňoval vše, jak bychom si představovali, ať už na hřišti i mimo něj, jen poslední tři měsíce před vypršením smlouvy," hovořil dále Rosický."S ohledem na tento fakt a po zkušenostech s ním jsme vyhodnotili, že naší společnou cestou může být jen kontrakt, který bude hráče od samého začátku motivovat k tomu, aby nadále splňoval tato kritéria. Proto jsme navrhli model: hraješ, plníš úkoly trenéra, jsi disciplinovaný, máš dvouletý kontrakt. Takovou délku nové smluvní spolupráce si sám Kanga představoval. Tento model byl ale zároveň nastavený takto: nejsi disciplinovaný, nerespektuješ spoluhráče a kouče, pak nehraješ a budeš tu s námi jen rok," objasnil strategii vyjednávání bývalý hráč Dortmundu či Arsenalu.


Jenže Kanga na tento typ kontraktu nekývl, a tak radši odešel do Crvené Zvezdy Bělehrad, která mu podle srbských médií nabídla dokonce tříletý kontrakt.Rosický chce budovat zdravý a hladový tým, který bude držet pospolu a Kanga do něj bohužel nezapadal. Sparta i česká liga tak bohužel přišly o kvalitního hráče, aniž by za něj klub dostal nějaké peníze.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Šachtar Doněck - VfL Wolfsburg

   00:15 02:05
   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

   08:55

   Sportovní noviny

   09:00

   MotoGP - VC České republiky (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • NHL: St. Louis Blues - Vegas Golden Knights

   00:35 03:05
   03:05

   NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   10:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   11:45

   Běhej lesy - Brdy

Celý program