Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Nový začátek

Rosický komentuje změny na Letné! Apeluje hlavně na hráče

Tomáš Rosický
Zdroj: profimedia.cz
Tomáš Rosický

Fotbalisté Sparty zažívají těžké období. Po špatných výsledcích skončil trenér Zdeněk Ščasný, kterého zatím nahradí asistent Michal Horňák. K trenérské rošádě i nevýrazným výkonům se vyjádřil i sportovní ředitel klubu a sparťanská ikona Tomáš Rosický.

Ke změně na postu trenéra volali fanoušci Sparty už delší dobu. Nelíbil se jim projev na hřišti a ani výsledky. Sparta v neděli prohrála na Letné 1:3 s Karvinou a pak ve středu v semifinále MOL Cupu v derby se Slavií 0:3. Letenští vždy za soupeřem zaostávali, byli horší a klidně mohli prohrát vyšším rozdílem.

Proto se na Letné rozhodli Ščasného odvolat. „Odvolání trenéra není jednoduchá záležitost. Já bych Zdeňkovi Ščasnému poděkoval za práci, kterou pro Spartu odvedl. Ani pro něj to nebylo vůbec jednoduché,“ komentoval Tomáš Rosický.

V Opavě, kde sparťané hrají v sobotu, už Frýdka a spol. povede Michal Horňák. „Michal je zkušený trenér. Se sparťanskou juniorkou vyhrál ligu, velice dobře zná prostředí ve Spartě. Michal byl jasná volba,“ vysvětlil Rosický.

Podle jeho slov nezažívají sparťané dobré časy. „Jako klub se nenacházíme v jednoduchém období. Trend posledních výkonů a výsledků není dobrý. Od hráčů očekáváme diametrálně odlišné výkony,“ mířil Rosický na hráče.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:35

   Mistrovství světa SKIF 2019

   01:35

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

 • Nova Sport 2

  • 00:25 02:10

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

Celý Program