Aktualizováno 10.9. 2016 17:20
epojisteni.cz liga comeback

Rosický ani Kadlec nerozhodli, Sparta s Boleslaví remizovala

Sparta Boleslav

Velký návrat Tomáše Rosického a Václava Kadledce lákal na domácí zápas Sparty s Mladou Boleslaví. Ani jeden z nich však do statistik zápasu nezasáhl a diváci na Letné tak viděli remízu 2:2.

Sparta tak udržela druhé místo v tabulce o bod před dnešním soupeřem, ztrácí však dva body na překvapivého lídra Zlín, na jehož hřišti se představí za týden. Boleslav s letenským týmem bodovala poprvé po sedmi prohrách.

Zápas nabídl hned několik velkých návratů. Vedle Kadlece a Rosického na straně Sparty se v sestavě Mladé Boleslavi objevil Tomáš Fabián, který po velkých zdravotních potížích nastoupil k prvnímu ligovému utkání po třech letech, když naposledy hrál v 10. kole sezony 2013/14. Oslavil tak dnešní 27. narozeniny. Trenér Leoš Kalvoda dal šanci i nové posile Marešovi, který zastoupil zraněného Radu. Navíc chyběl i kapitán Magera kvůli problémům se zády.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný už po půlhodině udělal změnu v sestavě a místo Čermáka poslal do hry dalšího útočníka Juliše. Ve 36. minutě pak domácí udeřili ze standardní situace. Přímý kop tečoval na vlastní branku Hůlka, Diviš reflexivně vyrazil míč jen před sebe a Lafata hlavou vstřelil svůj třetí gól v sezoně.

Mladá Boleslav však měla odpověď. Chramosta dostal kolmou přihrávku za obranu, Koubka znovu nepřekonal, ovšem u míče byl jako první Mebrahtu a z úhlu trefil prázdnou branku. Ukončil tak 401 minut trvající ligovou neprůstřelnost brankáře Koubka v dresu Sparty.

Do druhé půle nastoupila Sparta aktivněji a přišla odměna. Marečka ještě vychytal Diviš, ovšem z následného rohu Karavajeva se hlavou prosadil Šural.

Jenže vedení znovu Letenští dlouho neudrželi. Marešův centr přinesl závar ve vápně a Chramosta podstřelil vybíhajícího Koubka. Rozcvičovat se tak začal Rosický, což přineslo bouřlivou reakci publika, které se své hvězdy dočkalo v 72. minutě. Jeho střídání doprovodilo potleskem ve stoje a skandováním jména kapitána reprezentace.