fotbal Jak to bylo?

Rosického konec: Malý Mozart další obětí Stramaccioniho?

Stramaccioni a Rosický
Zdroj: ČTK
Téma:

Jedna slavná fotbalová kariéra je definitivně u konce. Bývalý kapitán české reprezentace Tomáš Rosický pověsil kopačky na hřebík, byť žádné zranění ho momentální netrápí. Sám ale přiznal, že na vrcholový fotbal už zkrátka nemá chuť. Jenže proč? Nestojí za tím náhodou neochota pokračovat pod trenérem Andreou Stramaccionim, jenž na podzim dělal jednu botu za druhou?

Byť se odchod Rosického do fotbalového důchodu dal už dlouho očekávat, načasování mnohé překvapilo. Geniální záložník se rozhodl skončit v době, kdy ho po zdravotní stránce zrovna nic netrápí. Navíc během rozehrané sezony, a to jen pár dní před Štědrým dnem. Termín oznámení tak zásadní události je zkrátka trochu podivný a nahrává spekulacím, že "Malý Mozart" se už nechce dále trápit pod vedením Stramaccioniho.Na příchod kouče - cizince měl sice v létě slova chvály, podzimní hra Sparty ale zklamala každého. A to i Rosického, který ve svých posledních zápasech v rudém dresu už působil trochu vyčpělým dojmem. Po technické stránce byl tradičně skvělý, obvyklá jiskra ale scházela. Výsledkem je Rosického verdikt skončit.


"Moje tělo dlouho říkalo, že už nechce pokračovat. Já to tahal vždycky hlavou, i když to bylo i přes závit. Nyní mi ale vypnula i mysl a v takovém stavu nemá cenu pokračovat. Teď už nemám na hřišti ani co nabídnout," řekl slavný fotbalista a dodal: "Nemám žádný zdravotní problém. Je to čistě mé rozhodnutí."

Z těch slov lze vyčíst, že Rosický už zkrátka ztratil chuť. A je to zcela pochopitelné. Vždyť jeho milovaná Sparta se podzimem protrápila. V lize je až pátá s hrozivou ztrátou 18 bodů na první Plzeň, nedostala se do základní skupiny Evropské ligy a fiaskem skončila i její pouť v domácím poháru. Žádný div, že se tak proti kouči Stramaccionmu obrátili vlastní fanoušci, což pochopitelně odnášeli také hráči. A nejvíc možná právě srdcař Rosický...


"Svůj návrat do Sparty jsem si představoval jinak. Ale ani na chviličku ho nelituji," poznamenal fotbalový umělec.

Nebyl by ostatně jediným, koho italský švihák na střídačce připravil o radost z fotbalu. Kvůli Stramaccionimu chce klub opustit záložník Martin Frýdek, hodně nejistá je pak budoucnost veterána Davida Lafaty. Toho italský kouč úplně odříznul ze sestavy s tím, že tvoří novou Sparty. O legendárního kanonýra tak ihned projevila zájem řada celků v čele s jeho bývalým klubem z Jablonce, kam ho láká jeho oblíbený trenér Petr Rada.

 

fre TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program