fotbal Jak to bylo?

Rosického konec: Malý Mozart další obětí Stramaccioniho?

Stramaccioni a Rosický
Zdroj: ČTK
Téma:

Jedna slavná fotbalová kariéra je definitivně u konce. Bývalý kapitán české reprezentace Tomáš Rosický pověsil kopačky na hřebík, byť žádné zranění ho momentální netrápí. Sám ale přiznal, že na vrcholový fotbal už zkrátka nemá chuť. Jenže proč? Nestojí za tím náhodou neochota pokračovat pod trenérem Andreou Stramaccionim, jenž na podzim dělal jednu botu za druhou?

Byť se odchod Rosického do fotbalového důchodu dal už dlouho očekávat, načasování mnohé překvapilo. Geniální záložník se rozhodl skončit v době, kdy ho po zdravotní stránce zrovna nic netrápí. Navíc během rozehrané sezony, a to jen pár dní před Štědrým dnem. Termín oznámení tak zásadní události je zkrátka trochu podivný a nahrává spekulacím, že "Malý Mozart" se už nechce dále trápit pod vedením Stramaccioniho.Na příchod kouče - cizince měl sice v létě slova chvály, podzimní hra Sparty ale zklamala každého. A to i Rosického, který ve svých posledních zápasech v rudém dresu už působil trochu vyčpělým dojmem. Po technické stránce byl tradičně skvělý, obvyklá jiskra ale scházela. Výsledkem je Rosického verdikt skončit.


"Moje tělo dlouho říkalo, že už nechce pokračovat. Já to tahal vždycky hlavou, i když to bylo i přes závit. Nyní mi ale vypnula i mysl a v takovém stavu nemá cenu pokračovat. Teď už nemám na hřišti ani co nabídnout," řekl slavný fotbalista a dodal: "Nemám žádný zdravotní problém. Je to čistě mé rozhodnutí."

Z těch slov lze vyčíst, že Rosický už zkrátka ztratil chuť. A je to zcela pochopitelné. Vždyť jeho milovaná Sparta se podzimem protrápila. V lize je až pátá s hrozivou ztrátou 18 bodů na první Plzeň, nedostala se do základní skupiny Evropské ligy a fiaskem skončila i její pouť v domácím poháru. Žádný div, že se tak proti kouči Stramaccionmu obrátili vlastní fanoušci, což pochopitelně odnášeli také hráči. A nejvíc možná právě srdcař Rosický...


"Svůj návrat do Sparty jsem si představoval jinak. Ale ani na chviličku ho nelituji," poznamenal fotbalový umělec.

Nebyl by ostatně jediným, koho italský švihák na střídačce připravil o radost z fotbalu. Kvůli Stramaccionimu chce klub opustit záložník Martin Frýdek, hodně nejistá je pak budoucnost veterána Davida Lafaty. Toho italský kouč úplně odříznul ze sestavy s tím, že tvoří novou Sparty. O legendárního kanonýra tak ihned projevila zájem řada celků v čele s jeho bývalým klubem z Jablonce, kam ho láká jeho oblíbený trenér Petr Rada.

 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Olympique Lyon - Racing Strasbourg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program