Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbalista Ze soukromí

Rooney plánuje luxusní palác přestavět na bunkr: Toto je důvod!

Wayne Rooney
Zdroj: Profimedia
Wayne Rooney

Někdejší opora anglické fotbalové reprezentace a současný lídr D.C. United Wayne Rooney plánuje podle deníku The Sun přestavit dům na obytný bunkr. Stavitelské firmě už měl dokonce předložit návrh na konkrétní podobu. Luxusní pevnost má zabránit zlodějům v dalším vykradení jeho majetku.

V roce 2016 narušili Rooneyho soukromí zloději, kteří měli tu drzost, že se vloupali do fotbalistova domu a nenechali v něm kámen na kameni. Škoda byla vyčíslena na astronomických 6 milionů liber (173 milionů korun). Teď přišli novináři deníku The Sun s informací, že si vyhlášený střelec hodlá svůj dům přestavit na luxusní pevnost.

 

Takhle dům vypadal letos v květnu:

Dům Waynea Rooneyho
Zdroj: Profimedia
 


Bunkr, jak stavbě anglická média přezdívají, už má konkrétní podobu, kterou Rooney předal stavební firmě. Fotbalistu vyjde na 20 milionů liber, což je v přepočtu více než půl miliardy korun.


Wayne Rooney se prý bojí zlodějů natolik, že nechá monitorovací kamery zabudovat do kuchyně, ale třeba i na záchod. Plán obsahuje požadavky na vysoké zdi, střechu pokrytou trávou a také samostatnou místnost pro případnou ochranku.

 


Rooney si nechal stavět nový dům nedaleko Manchesteru v prosinci 2017. V průběhu stavebních prací si vymyslel zmíněné ochranné dodělávky. Až bude stavba hotová, bude obsahovat šest ložnic, fotbalové hřiště pro syny, ale třeba i kino.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   PSV Eindhoven - Sporting CP

   10:45

   Běhej Lesy – Jizerská

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Mystic Sk8 Cup

   11:30

   Kart Grand Prix Le Mans

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Eintracht Frankfurt - Arsenal FC

   10:40

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:10

   Tour de Mont Blanc

   11:35

   Tankwa Trek

   12:05

   UFC Main Event (8)

   13:00

   Manchester United - FC Astana

Celý Program