Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 11. 2018
video stylové loučení

Rooney odehrál poslední zápas za Anglii. Odešel s blátem na zadku

Poslední zápas Wayna Rooneyho
Zdroj: Profimedia
Poslední zápas Wayna Rooneyho

Je konec. Wayne Rooney se naposledy objevil v dresu anglické reprezentace. Doma ve Wembley nastoupil sice až do druhé půle, ale za potlesku tribun navlékl i kapitánskou pásku a užil si svůj poslední zápas. Tým Albionu opustil nejlepší střelec historie.

Rooneyho rozlučku sice kritizovalo spousta bývalých hráčů Anglie. Možná proto, že jim se podobné pocty nedostalo. Jenže tady se ložil muž, který překonal třeba i věhlasného Bobbyho Charltona.

Wayne Rooney a jeho poslední zápas
Zdroj: Profimedia Wayne Rooney a jeho poslední zápas

V posledním utkání za Anglii sice Rooney během 35 minut na hřišti neskóroval, ale že by byl jen do počtu, to se říct nedá. Několik narážeček, přihrávek i skluzy, to vždy patřilo k Rooneyho repertoáru. Hřiště pak opouštěl typicky s blátem na zadku.

Poslední zápas Wayna Rooneyho
Zdroj: Profimedia Poslední zápas Wayna Rooneyho

„Budou to pro mě nádherné vzpomínky až zestárnu,“ prohodil cestou do kabiny.

Poslední zápas Wayna Rooneyho
Zdroj: Profimedia Poslední zápas Wayna Rooneyho

Dokonce mohl dát Rooney i gól, přízemní střelu ale zlikvidoval gólman Brad Guzan. „Kdybych byl blíž k bráně, byl by to gól a byla by to fantazie. Z nějakého úhlu pohledu by to bylo fajn. Jenže kdybych skóroval, ještě by se mluvilo o tom, jestli by ten gól měli započítat do celkových statistik,“ uznal Rooney kontroverznost svého startu v oficiálním utkání.

 

ram TN.cz