Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal video uvnitř

Rooney chytá v USA druhý dech. Životní sprint a pak zařídil výhru!

Wayne Rooney
Zdroj: Profimedia

Jako by Wayne Rooney po přestupu do zámoří omládl. Před dvěma týdny si dokázal, že dávat góly nezapomněl a v posledním zápase na hřišti zase úřadoval. V samotném závěru zápasu totiž nejdříve zachránil svůj tým od jisté prohry a vzápětí dalekonosným centrem zařídil vítězný gól.

Běžela šestá minuta nastavení a tým DC United měl poslední šanci na vstřelení rozdílového gólu proti Orlandu hrajícímu v deseti hráčích. Na roh do brankoviště dorazil i brankář Ousted a branka washingtonského týmu zůstala prázdná.
 
Anglický miláček celé MLS čekal na odražený míč na hranici brankoviště, který se k němu ale nedostal. Orlando roh odvrátilo a tři útočníci se řítili na prázdnou bránu. V tu chvíli přišla chvíle slávy dvaatřicetiletého Rooneyho a okamžik, kdy ze světa odešly všechny vtipy o jeho nadváze.

 

 Rooneyho akce, po které padl vítězný gól VIDEO:Po téměř padesátimetrovém sprintu si skluzem čistě vzal míč, rychle se postavil na nohy a kousek za polovinou vyslal dalekonosný křižný centr do vápna. Na něj si naskočil Luciano Acosta a hlavičkou dovršil svůj hattrick a vyvolal vlnu nadšení na stadionu v hlavním městě USA.
 
Vyčerpaný Rooney padl na zem a s napětím čekal, jestli si rozhodčí u videa regulérnost gólu nerozmyslí a neodpíská Acostovi ofsajd. Hraniční situaci ale rozhodl ve prospěch DC a radost z vítězství 3:2 mohla propuknout nanovo. Opět ale bez Rooneyho, který vydýchával sprint na půlící čáře.Anglická legenda mohla být přitom ještě větším hrdinou. V prvním poločase dal hlavičkou gól, ten mu ale přes veškeré protesty nebyl uznán kvůli ofsajdu spoluhráče.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program