fotbal video uvnitř

Rooney chytá v USA druhý dech. Životní sprint a pak zařídil výhru!

Wayne Rooney
Zdroj: Profimedia
Téma:

Jako by Wayne Rooney po přestupu do zámoří omládl. Před dvěma týdny si dokázal, že dávat góly nezapomněl a v posledním zápase na hřišti zase úřadoval. V samotném závěru zápasu totiž nejdříve zachránil svůj tým od jisté prohry a vzápětí dalekonosným centrem zařídil vítězný gól.

Běžela šestá minuta nastavení a tým DC United měl poslední šanci na vstřelení rozdílového gólu proti Orlandu hrajícímu v deseti hráčích. Na roh do brankoviště dorazil i brankář Ousted a branka washingtonského týmu zůstala prázdná.
 
Anglický miláček celé MLS čekal na odražený míč na hranici brankoviště, který se k němu ale nedostal. Orlando roh odvrátilo a tři útočníci se řítili na prázdnou bránu. V tu chvíli přišla chvíle slávy dvaatřicetiletého Rooneyho a okamžik, kdy ze světa odešly všechny vtipy o jeho nadváze.

 

 Rooneyho akce, po které padl vítězný gól VIDEO:Po téměř padesátimetrovém sprintu si skluzem čistě vzal míč, rychle se postavil na nohy a kousek za polovinou vyslal dalekonosný křižný centr do vápna. Na něj si naskočil Luciano Acosta a hlavičkou dovršil svůj hattrick a vyvolal vlnu nadšení na stadionu v hlavním městě USA.
 
Vyčerpaný Rooney padl na zem a s napětím čekal, jestli si rozhodčí u videa regulérnost gólu nerozmyslí a neodpíská Acostovi ofsajd. Hraniční situaci ale rozhodl ve prospěch DC a radost z vítězství 3:2 mohla propuknout nanovo. Opět ale bez Rooneyho, který vydýchával sprint na půlící čáře.Anglická legenda mohla být přitom ještě větším hrdinou. V prvním poločase dal hlavičkou gól, ten mu ale přes veškeré protesty nebyl uznán kvůli ofsajdu spoluhráče.

Související témata:
hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program