fotbal video uvnitř

Rooney chytá v USA druhý dech. Životní sprint a pak zařídil výhru!

Wayne Rooney
Zdroj: Profimedia
Téma:

Jako by Wayne Rooney po přestupu do zámoří omládl. Před dvěma týdny si dokázal, že dávat góly nezapomněl a v posledním zápase na hřišti zase úřadoval. V samotném závěru zápasu totiž nejdříve zachránil svůj tým od jisté prohry a vzápětí dalekonosným centrem zařídil vítězný gól.

Běžela šestá minuta nastavení a tým DC United měl poslední šanci na vstřelení rozdílového gólu proti Orlandu hrajícímu v deseti hráčích. Na roh do brankoviště dorazil i brankář Ousted a branka washingtonského týmu zůstala prázdná.
 
Anglický miláček celé MLS čekal na odražený míč na hranici brankoviště, který se k němu ale nedostal. Orlando roh odvrátilo a tři útočníci se řítili na prázdnou bránu. V tu chvíli přišla chvíle slávy dvaatřicetiletého Rooneyho a okamžik, kdy ze světa odešly všechny vtipy o jeho nadváze.

 

 Rooneyho akce, po které padl vítězný gól VIDEO:Po téměř padesátimetrovém sprintu si skluzem čistě vzal míč, rychle se postavil na nohy a kousek za polovinou vyslal dalekonosný křižný centr do vápna. Na něj si naskočil Luciano Acosta a hlavičkou dovršil svůj hattrick a vyvolal vlnu nadšení na stadionu v hlavním městě USA.
 
Vyčerpaný Rooney padl na zem a s napětím čekal, jestli si rozhodčí u videa regulérnost gólu nerozmyslí a neodpíská Acostovi ofsajd. Hraniční situaci ale rozhodl ve prospěch DC a radost z vítězství 3:2 mohla propuknout nanovo. Opět ale bez Rooneyho, který vydýchával sprint na půlící čáře.Anglická legenda mohla být přitom ještě větším hrdinou. V prvním poločase dal hlavičkou gól, ten mu ale přes veškeré protesty nebyl uznán kvůli ofsajdu spoluhráče.

Související témata:
hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   03:05 05:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program