Aktualizováno 6.8. 2015 13:14
UFC

Ronda i přes výhru nechala pás šampionky v Brazílii

Ronda Rousey
Zdroj: Profimedia
Témata:

Pokud někdo ovládl UFC 190, tak je to právě neporažená šampionka bantamové váhy, Ronda Rousey. Skvělým výkonem potvrdila svoji pozici šampionky, kterou je ovšem i mimo oktagon. Dalším svým gestem si opravdu zadělala na velkou fanouškovskou základnu v Brazílii.

Na předzápasových trénincích pro veřejnost se ukázalo, jak velké jméno Ronda v Brazílii má. I přes to, že nastoupila do zápasu proti tamní zápasnici, sklízela ovace a podporu ze všech stran.

 


Po jednoznačném KO v první půl minutě zápasu, však její cesta po Brazílii neskončila. Druhý den se vydala podívat na fotbalový zápas na legendární stadion Maracaná, kde se k ní připojil i další šampion UFC, José Aldo.

 


Již v březnu Ronda podpořila místní školu juda vedenou olympijským medailistou, Flaviem Cantem, 30 000dolary. Na judo, se kterým začínala a za které získala bronzovou medaili na olympiádě, tak nijak nezanevřela a snaží se pomáhat k rozvoji tohoto sportu. Doufejme, že tímto škola získá více nových svěřenců a třeba jednou odsud poté vzejde i její následovnice.

 


Níže se můžete podívat na video z její loňské návštěvy výše zmíněné školy juda. Doufejme, že takových činů bude od profesionálních sportovců jen a jen přibývat.

 


https://www.youtube.com/watch?v=pI1KBCaH3

Lukáš Zduba TN.cz