Cristiano Ronaldo
Richard Wagner
Aktualizováno 23:32
8.12. 2020 22:52

Kořením úterního večerního programu Ligy mistrů bylo měření mezi Barcelonou a Juventusem. Na Nou Campu zářil Cristiano Ronaldo, který dvěma góly rozhodl o triumfu Staré dámy.

Turínský celek měl do zápasu parádní vstup a už ve 13. minutě byl faulován Ronaldo, který si bezpečně poradil s pokutovým kopem.

O pár okamžiků později přišla fantastická akce a opatřené Katalánce zchladil hlavičkující McKennie. I když se Barcelona dokázala zvednout, tak narážela na skvěle chytajícího veterána Buffona.

Krátce po startu druhé půle navíc přišla Lengletova ruka ve vápně a další suverénní Ronaldova rána z penalty. Španělé si sice dokázali vytvořit tlak, ale skórovat se jim nepovedlo.

Juventus tak vybojoval postup z prvního místa. Ve skupině G se hrálo ještě o Evropskou ligu. Velký boj zvládlo nakonec Dynamo Kyjev, které porazilo maďarský Ferencvároš.

Z vítězství se raduje i Lipsko, které doma porazilo ve velké přestřelce Manchester United 3:2 a na jeho úkor se dostalo na příčku zaručující play-off Ligy mistrů

Rudým ďáblům tak zbyde jen Evropská liga a to bez ohledu na výsledek z Paříže, kde se kvůli rasistickému útoku nehraje. S PSG mají horší skóre.

Rozhodnuto bylo ve skupině E. Vaclíkova Sevilla, která měla již před zápasem jistotu postupu ze druhého místa, si pradila s Rennes a vedoucí Chelsea remizovala s Krasnodarem, který si upevnil postup do Evropské ligy.

Výsledky zápasů Ligy mistrů se začátkem ve 21.00:

Chelsea – FK Krasnodar 1:1 (1:1)
Branky: 28. Jorginho (pen.) – 24. Cabella.

Rennes – Sevilla 1:3 (0:2)
Branky:  86. Rutter (pen.) – 32. Koundé, 45+2. a 81. Nasjrí.

Barcelona – Juventus 0:3 (0:2)
Branky: 13. a 52. (obě z pen.) Ronaldo, 20. McKennie.

Dynamo Kyjev – Ferencváros 1:0 (0:0)
Branka: 60. Popov.

RB Lipsko – Manchester Utd. 3:2 (2:0)
Branky:  2. Angeliño, 13. Haidara, 69. Kluivert – 80. Fernandes (pen.), 82. Pogba.

PSG – Başakşehir 0:0 (nedohráno)