Smolař nebo sobec?

Ronaldo sebral spoluhráči další gól a Juventus pouze remizoval

Cristiano Ronaldo sebral spoluhráči vítězný gól.

Že je Cristiano Ronaldo hladový po gólech je známá věc. Občas je však jeho touha po vstřelení branky až trošku kontraproduktivní. Příkladem budiž nedělní utkání Juventusu Turín proti Sassuole. Domácí se ve druhém poločasu hnali za třemi body, ale gólovou střelu Dybaly zblokoval právě portugalský útočník, čímž dost pravděpodobně připravil Juventus o tři body. Stará dáma kvůli remíze navíc přišla o první místo v Serii A, kam se vyhoupl po výhře Inter Milán.

Domácí Juventus šel do vedení ve 20. minutě zásluhou Leonarda Bonucciho, který vypálil přesně z hranice velkého vápna. Jen o pár minut později se však prosadili i hosté. Jérémie Boga totiž šikovně přeloboval vyběhnuvšího Buffona. Ten podruhé inkasoval i na začátku druhého poločase, když Turín chyboval v rozehrávce a Sassuolo této chyby využilo a dokonale ji potrestalo. Vedení 2:1 však vydrželo čtrnáctému týmu Serie A jen do 68. minuty, kdy po faulu na Dybalu kopal Juventus penaltu a Cristiano Ronaldo ji s přehledem využil.

Nicméně právě tato branka možná portugalského snajpra namlsala a hned za minutu měl tutovou šanci Paulo Dybala, do jehož střely se však nešťastně postavil právě kanonýr Ronaldo a ránu zblokoval, čímž Juventus dost pravděpodobně připravil o výhru.

Cristiano Ronaldo nemá v dresu Staré dámy bůhvíjak skvělou formu a v kádru Juventusu ho zastiňuje právě argentinský útočník Dybala. Pro čtyřiatřicetiletého fotbalistu to navíc není první případ, kdy svému spoluhráči sebral gól. Už před nedávnem předvedl něco podobného v reprezentačním dresu Portugalska. Tehdy mu však fotbalová krádež prošla, jelikož pouze dokopl míč do sítě, který už do branky po střele Joty směřoval.

Domácí tak mohli litovat zahozené šance, jelikož remízou se Sassuolou přišli o první místo v italské lize. Na první místo se naopak posunul přemožitel Slavie z Ligy mistrů, milánský Inter. Černomodří totiž dokázali díky dvěma trefám Lautara Martíneze porazit Spal 2:1 a před Turínem tak vedou tabulku Serie A o jeden bod.