Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 9. 2018
fotbal galavečer fifa

Modričův večer rozplakal Bobana, trenér Capello prskal vzteky!

Luka Modrič
Zdroj: Profimedia

Pondělní galavečer v Londýně, kde FIFA udělovala ceny v různých kategoriích za uplynulou sezonu, se neobešel bez kritiky. Cristiano Ronaldo a Lionel Messi se ho totiž nezúčastnili a podle slavných fotbalových trenérů i hráčů tak dali najevo, že vůči ostatním nechovají dostatek respektu.

Nejlelpším fotbalistou světa se stal kapitán vicemistrů světa z Chorvatska Luka Modrič. Skromný záložník Realu Madrid navíc při svém proslovu, který jen tak mimochodem vedl ve třech světových jazycích, rozplakal i svého krajana a bronzového medailistu z MS 1998, Zvonimira Bobana.


Modričův proslov dojal Bobana k slzám VIDEO:

 

 

Modričovi tleskala zaplněná londýnská hala a miliony diváků u televizních obrazovek na celém světě. Jestli mu ale zatleskali i Portugalec Ronaldo s Argentincem Messim není jisté, protože ani jeden z nich se předávání cen nezůčastnil!

Právě jejich neúčast vyvolala negativní reakce ze strany fotbalových osobností. Například uznávaný italský trenér Fabio Capello.

"Že tady Messi a Ronaldo chybí? To je absolutní nedostatek respektu k celému fotbalovému světu," natřel obě hvězdy bývalý kouč ruského národního týmu a ještě přilil olej do ohně.

Fabio Capello
Zdroj: isifa.com

"Je možné, že oba toho vyhráli už příliš mnoho a nemohou snést porážku. Ale v životě musíte umět přijímat nejen vítězství, ale i prohry. To ukáže, jakými skutečně jste," dodal dvaasedmdesátiletý Capello.
 

Ronaldo svoji neúčast zdůvodnil nabitým klubovým programem, což při vší úctě k jeho fotbalovým schopnostem, by neměl být až takový zápřah a Messi se vymluvil na rodinné záležitosti.

Cristiano Ronaldo
Zdroj: Profimedia "Promiň, Luko. Já toho mám teď nějak moc..." vzkazuje Ronaldo svému bývalému spoluhráči.

Na hvězdné manýry Ronalda a Messiho si postěžoval i Diego Forlán, jeden z nejlepších fotbalistů Uruguaye. "Je to velký večer a mimořádný okamžik pro každého fotbalistu. Je velmi důležité, aby tu byli a nezáleží na tom, jestli vyhrají, nebo ne. Hvězdy jako Ronaldo a Messi totiž udávají směr celého našeho sportu, jsou vzory a podle toho by se měli chovat," prohlásil bývalý excelentní záložník Villarrealu, či Atletika Madrid.

mm TN.cz