nejlepší střelci

Ronaldo překonal Pelého! Střelecký rekord legendy Slavie má na dosah

David Chmátal
4.1. 2021 12:57

Cristiano Ronaldo se v neděli do brány Udinese trefil hned dvakrát, čímž překonal Pelého počet vstřelených gólů za klubovou kariéru či v dresu národního týmu. Portugalec je nyní druhý za českým střelcem Josefem Bicanem.

Ronaldo k výhře Juventusu 4:1 přispěl hned dvakrát. Skóre otevřel ve 31. minutě, čímž Pelého rekord 757 gólů vyrovnal a v 70. minutě přidal druhou trefu, kterou by měl Brazilce o chlup překonat.

35letý fotbalový kouzelník se za Juventus trefil již po 83. V Realu Madrid si připsal na konto 450 gólů, v Manchesteru 118 gólů a ve Sportingu se trefil 5krát. V dresu nároďního týmuu se prosadil 102krát. Na kontě má nyní 758 gólů v oficiálních zápasech za klub či národní tým, ale místo nejúspěšnějšího střelce mu uniká.

V tabulce nejlepších střelců historie je druhý za slávistickou legendou Josefem Bicanem, který si za kariéru v letech 1931-1955 měl připsat 759 gólů. Šanci na překonání česko-rakouského fotbalisty bude mít ve středu v utkání proti AC Milán.

Nicméně statistika RSSSF uvádí počet gólů české legendy ještě vyšší. Za kariéru se měl trefit 805krát a číslo není konečné, neboť kompletní data z roku 1952 chybí. I Pelého čísla se liší. Podle některých zdrojů jej Ronaldo stále nepřekonal, neboť by měl mít na kontě až 762 gólů. Pokud chce být Ronaldo neoddiskutovatelným králem střelců, měl by překonat hranici 805 gólů. Vyšší číslo se v žádné statistice nevyskytuje.