video o mistrovství světa

Ronaldo předvedl v bojích o MS gólparádu! Belgie si zastřílela

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo se v kvalifikačním utkání proti Faerským ostrovům zaskvěl povedenou trefou. Tou už ve třetí minutě zápasu dal Portugalcům vedení. Kanonádu předvedla Belgie, která nastřílela Gibraltaru devět gólů.

Portugalci vstoupili do zápasu proti Faerským ostrovům ve velkém stylu. A mohl za to Cristiano Ronaldo, který se ve vzduchu zavěsil do střely a parádní trefou se nemýlil.

Po necelé půlhodině hry navíc z penalty zvýšil a zdálo se být rozhodnuto. Fotbalový "trpaslík" ale domácí šokoval, když krátce před přestávkou snížil Baldvinsson. Portugalci si ale už výhru pohlídali, když ve druhé pětačtyřicetiminutovce nejprve zvýšil Carvalho a Ronaldo dokonal hattrick. Šest minut před koncem pečetil na 5:1 Oliveira.

Střelecké galapředstavení dopřála svým fanouškům Belgie. Zejména Thomas Meunier měl svůj den. Na devítigólové destrukci Gibraltaru se podílel třemi góly a na další čtyři  nahrál. Belgičané sice dohrávali od konce první půle v oslabení, přesto ještě k dosavadním pěti přidali další čtyři góly. Poslední desiminutovku museli hrát v deseti i hosté.

V jednom ze šlágrů tohoto kola si hladce 4:0 poradila Francie s Nizozemskem. Velký obrat předvedl Kypr, který proti Bosně a Hercegovině otočil z poločasových 0:2 na 3:2.