nejhorší scénář

Ronaldo má pozitivní test na COVID-19! UFC 249 se i tak uskuteční

Ronaldo
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram
Ronaldo "Jacaré" Souza
David Chmátal
David Chmátal
9.5. 2020 12:45
Téma:
UFC

Den před uskutečněním prvního UFC galavečeru se potvrdily nejhorší obavy. Brazilec Ronaldo Souza byl pozitivně testován na koronavirus. I přes vážnost situace se organizace rozhodla galavečer uskutečnit.

Čtyřicetiletý Ronaldo „Jacaré“ Souza (26-8-1NC) po příjezdu do Jacksonville na Floridě informoval UFC, že člen jeho rodiny byl pozitivně testován na COVID-19. Obavy se naplnily a nemoc se potvrdila i u zápasníka.

 

Kromě zápasníka jsou nakažení i dva členové jeho týmu, nicméně nikdo nejeví žádné příznaky. Zápas, ve kterém měl Souza nastoupit, byl zrušen. Jacaré se měl utkat s Uriah Hallem (15-9) v duel střední váhy. Soupeř je ze zrušení duelu na poslední chvíli zklamaný, ale svému rivalovi přeje jen to nejlepší.
 

„Brácho, vím, že je to na houby a je mi líto, že si tím musíš projít. Zároveň jsem zničený, že jsem přišel o příležitost se s tebou porvat. Ale přeju ti, ať se brzo zotavíš ty i tvoji blízcí,“ napsal Hall na svůj Twiter.
 

Jacaré a jeho tým opustil hotel pro zápasníky. Dostane od UFC zdravotnickou podporu a bude monitorován jeho stav. Vzhledem k bezpříznakového průběhu onemocnění není v kritickém stavu.

Nicméně během vážení a předzápasových povinností se potkal s několika zaměstnanci UFC i samotnými zápasníky. Šíření nemoci mezi přítomnými i přes bezpečnostní opatření, jako nošení ochraných pomůcek a dodržování sociální vzdálenosti, by mohlo překazit plány organizace na další eventy.
 

Novinář ESPN a MMA expert Brett Okamoto o situaci promluvil přímo s prezidentem UFC Danou Whiteem. „Zajistil jsem 1200 testů pro 300 lidí. Není překvapivé, že je někdo pozitivní. Ukazuje to, že systém funguje a dělá to, co dělat má,“ reportoval Okamoto slova šéfa organizace.


Pozitivní jedinec mezi úzkou skupinou zápasníků je jeden z nejhorších scénářů. UFC před galavečerem čelilo vlně kritiky a obav o neschopnosti zajištění bezpečí přítomných. Nicméně prezident UFC neustupuje. UFC 249 jede dál a oznámil i uskutečnění plánovaných galavečerů na 13. a 16. května.
 

UFC 249 sledujte v neděli 10. května živě od 2:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   18:35 21:15
   21:15

   Večerní sportovní noviny

   21:20

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   21:30

   Czech rally 2020 (7)

   22:05

   NHL: Calgary Flames - Toronto Maple Leafs

   00:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Toronto Raptors

   19:05 21:35
   21:35

   NBA: Brooklyn Nets - Miami Heat

   23:35

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   00:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   01:45

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Angers SCO

Celý program