Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.12. 2016 14:15
Vyhlášení Top sportovci

Ronaldo je nejlepší sportovec Evropy! 38. je Martina Sáblíková

Cristiano Ronaldo
Zdroj: Profimedia, Bagu Blanco/BPI/REX Shutterstock

Vyhrál počtvrté Zlatý míč, teď ovládl i anketu agentury PAP o sportovce Evropy roku 2016. Cristiano Ronaldo tak kraluje i sportovcům napříč disciplínami. Z Čechů se v této anketě bodově umístili pouze dva, respektive dvě. Rychlobruslařka Martina Sáblíková se dělí o 38. místo, biatlonistka Gabriela Koukalová zase o 51. příčku. Zlatý olympionik Lukáš Krpálek nezískal žádný bod.

Asi se tomu nikdo nediví. Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo je zkrátka fenomén, který ovládl i cenu o evropského sportovce roku 2016. Stal se tak prvním fotbalistou, který toto ocenění v historii získal. Porazil i britského tenistu Andyho Murrayho či maďarskou plavkyní Katinku Hosszúovou.

 


V anketě, kterou pořádala Polská tisková agentura PAP, se umístili i čeští sportovci. V nejlepší padesátce skončila rychlobruslařka Martina Sáblíková, která obsadila osmatřicáté místo. Gabriela Koukalová skončila jednapadesátá. Obě se o své místo navíc dělí. Na jiné Čechy se v anketě ani nedostalo.

 


Nedoceněný zůstal i zlatý olympionik z Ria a sportovec roku České republiky Lukáš Krpálek. Rychlostní kanoista Josef Dostál, který byl ve sportovci roků druhý, rovněž na evropské obdobě nefiguroval. Stejně, jako například hokejová legenda Jaromír Jágr.

 


O vítězi rozhodovali představitele sedmadvaceti tiskových agentur, včetně českých zástupců.

 


Nejlepší tři evropští sportovci:
1. Cristiano Ronaldo (fotbal) 204 bodů
2. Andy Murray (tenis) 180 bodů
3. Katinka Hosszúová (plavání) 136 bodů

 

lju TN.cz