serie A

Drama v Miláně: Zlatan nedal penaltu, Barák dal gól a padly dva vlastňáky

Aktualizováno 9. 11. 2020 13:42
8.11. 2020 22:44

Italská Serie A v sedmém kole nabídla atraktivní souboj Lazia Řím s Juventusem Turín. Dlouho to vypadalo, že Juventus vyhraje díky jedinému gólu Cristiana Ronalda, ale v poslední minutě nastavení zařídil remízu Caicedo. Velká divočina se odehrála v Miláně, kde hrálo AC s Veronou. Padly dva vlastní góly, Zlatan Ibrahimovič nedal penaltu a nakonec on v nastavení zařídil remízu 2:2.

Nedělní Serie A začla atraktivním duelem Lazio Řím - Juventus Turín. Hosté se po čtvrthodině dostali do vedení, když na Cuadradův centr správně nastavil nohu Cristiano Ronaldo.

Portugalský kanonýr mohl navýšit skóre na konci prvního poločasu, ale jeho lob skončil na břevnu a poté jeho přímák lapil Pepe Reina.

Ronaldo nakonec ze hřiště odcházel smutný. Gól sice dal, jenže v 76. minutě byl nucen střídat kvůli zranění kotníku.

Když už to vypadalo, že Juventus zranění své hvězdy alespoň vykompenzuje výhrou, Lazio udeřilo. V poslední minutě nastavení se Joaquin Correa prodral do pokutového území, nahrál Felipemu Caicedovi, a ten nádherně z otočky vystřelil přesně k zadní tyči.

Více času už nezbylo, a tak oba týmy braly bod za remízu 1:1. Juventus zůstal na třetím místě, Lazio se posunulo na devátou příčku.

Fantastický zápas sehrál Henrich Mchitarjan v dresu AS Řím. Arménský záložník totiž vstřelil hattrick v utkání proti Janovu a hosté tak zvítězili 1:3.

Parádní vyvrcholení měl nedělní hrací den na milánském San Siru. Hostující Verona šla brzy do vedení po gólu Antonína Baráka. Český záložník se dostal po rohovém kopu v šesté minutě k míči těsně u brankové čáry a poslal svůj tým do vedení.

To Verona v 19. minutě ještě navýšila díky vlastnímu gólu Davideho Calabrii. Neobíbený vlastňák si ale o chvíli později dala i Verona. Magnani neměl moc šancí reagovat na Kessieho teč a míč se od něj odrazil za záda bezmocného brankáře.

V 65. minutě mohl skóre srovnat Zlatan Ibrahimovič, ale nabídnutou penaltu poslal nad bránu. V 90. minutě už se domácí radovali ze srovnání, jenže Calabriovu gólu předcházela ruka. Srovnat se povedlo až nastaveném čase. Diaz poslal centr na hranici malého vápna, kde na míč vyskočil Ibrahimovič a hlavou jej poslal nechytatelně do horního rohu brány. Oba týmy tak po bláznivém zápase berou bod za remízu 2:2.