další trofej

Ronaldo na předávání Zlatého míče nedorazil. Důvod je jednoduchý!

Cristiano Ronaldo
Zdroj: profimedia.cz
Cristiano Ronaldo
Téma:

Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo na vyhlášení ankety Zlatý míč nedorazil. Nebyl tak u toho, kdy jeho největší rival Lionel Messi toto ocenění vyhrál pošesté v kariéře. Ale Portugalce netřeba vinit z neuctivosti. Měl podstatný důvod, proč chyběl.

Messi se s Ronaldem na jednom pódiu ani v jedné místnosti nesešli. Každý totiž vyhrál jinou trofej na jiném místě. Zatímco Argentinec pošesté kraloval ve Zlatém míči a tím pádem má o jedno vítězství v této anketě než Ronaldo, tak Portugalec získal trofej, kterou nikdy předtím v kariéře nezískal. Poprvé byl vyhlášen nejlepším hráčem italské Serie A.


Juventus však měl své zástupce i v Paříži. Ronaldovým mluvčím se stal jeho agent Jorge Mendes. „Cristiano je nejlepším hráčem historie a vy to dobře víte," řekl přítomným novinářům agent.

„Ronaldo byl loni ve skutečnosti o Zlatý míč okraden, když se Real Madrid postaral o to, aby už trofej nemohl získat, což bylo dost divné. I při respektu k Modričovi, ani svojí nejlepší sezonou v kariéře si prvenství v anketě nezasloužil. Šlo jen o signál Realu, který chtěl Ronalda o poctu připravit," navázal na něj stoper Juventusu Giorgio Chiellini.

Ronaldovi se o Zlatý míč vůbec nestaral. V Miláně získal ocenění pro nejlepšího hráče Serie A. „Jsem pyšný, že jsem se stal nejlepším hráčem této soutěže. Děkuji všem spoluhráčům a každému, který mě volil. Nyní budu makat, abych tuto cenu vyhrál i příští rok,“ pravil rodák z Madeiry.

Ten byl také jmenován do nejlepší jedenáctky Serie A za minulou sezonu.

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Manchester United - FC Kodaň

   10:50

   RunTour - České Budějovice

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   12:50

   Nova Cup - MČR E - BIKE

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   09:00 11:05
   11:05

   Coldwater Classic Series 2010 - Documentary

   11:35

   Nyami Nyami - Slacklining at the Victoria Falls

   12:05

   UFC Reloaded (50)

   12:45

   Běhej lesy - Bílá

   13:00

   Manchester United - FC Kodaň

Celý program