další trofej

Ronaldo na předávání Zlatého míče nedorazil. Důvod je jednoduchý!

Cristiano Ronaldo
Zdroj: profimedia.cz
Cristiano Ronaldo

Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo na vyhlášení ankety Zlatý míč nedorazil. Nebyl tak u toho, kdy jeho největší rival Lionel Messi toto ocenění vyhrál pošesté v kariéře. Ale Portugalce netřeba vinit z neuctivosti. Měl podstatný důvod, proč chyběl.

Messi se s Ronaldem na jednom pódiu ani v jedné místnosti nesešli. Každý totiž vyhrál jinou trofej na jiném místě. Zatímco Argentinec pošesté kraloval ve Zlatém míči a tím pádem má o jedno vítězství v této anketě než Ronaldo, tak Portugalec získal trofej, kterou nikdy předtím v kariéře nezískal. Poprvé byl vyhlášen nejlepším hráčem italské Serie A.


Juventus však měl své zástupce i v Paříži. Ronaldovým mluvčím se stal jeho agent Jorge Mendes. „Cristiano je nejlepším hráčem historie a vy to dobře víte," řekl přítomným novinářům agent.

„Ronaldo byl loni ve skutečnosti o Zlatý míč okraden, když se Real Madrid postaral o to, aby už trofej nemohl získat, což bylo dost divné. I při respektu k Modričovi, ani svojí nejlepší sezonou v kariéře si prvenství v anketě nezasloužil. Šlo jen o signál Realu, který chtěl Ronalda o poctu připravit," navázal na něj stoper Juventusu Giorgio Chiellini.

Ronaldovi se o Zlatý míč vůbec nestaral. V Miláně získal ocenění pro nejlepšího hráče Serie A. „Jsem pyšný, že jsem se stal nejlepším hráčem této soutěže. Děkuji všem spoluhráčům a každému, který mě volil. Nyní budu makat, abych tuto cenu vyhrál i příští rok,“ pravil rodák z Madeiry.

Ten byl také jmenován do nejlepší jedenáctky Serie A za minulou sezonu.

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Calgary Flames - Carolina Hurricanes

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - Washington Capitals

   12:55

   Ligue 1 Preview (18)

   13:25

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - THW Kiel

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   World Darts Championship 2020

   11:30

   NBA: Phoenix Suns - San Antonio Spurs

   13:35

   World Darts Championship 2020

   17:30

   Házená: Bergischer HC - SC Magdeburg

   19:00

   Maxi Tip Poker Tour (29)

   19:30

   Element (402)

Celý Program