další trofej

Ronaldo na předávání Zlatého míče nedorazil. Důvod je jednoduchý!

Cristiano Ronaldo
Zdroj: profimedia.cz
Cristiano Ronaldo

Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo na vyhlášení ankety Zlatý míč nedorazil. Nebyl tak u toho, kdy jeho největší rival Lionel Messi toto ocenění vyhrál pošesté v kariéře. Ale Portugalce netřeba vinit z neuctivosti. Měl podstatný důvod, proč chyběl.

Messi se s Ronaldem na jednom pódiu ani v jedné místnosti nesešli. Každý totiž vyhrál jinou trofej na jiném místě. Zatímco Argentinec pošesté kraloval ve Zlatém míči a tím pádem má o jedno vítězství v této anketě než Ronaldo, tak Portugalec získal trofej, kterou nikdy předtím v kariéře nezískal. Poprvé byl vyhlášen nejlepším hráčem italské Serie A.


Juventus však měl své zástupce i v Paříži. Ronaldovým mluvčím se stal jeho agent Jorge Mendes. „Cristiano je nejlepším hráčem historie a vy to dobře víte," řekl přítomným novinářům agent.

„Ronaldo byl loni ve skutečnosti o Zlatý míč okraden, když se Real Madrid postaral o to, aby už trofej nemohl získat, což bylo dost divné. I při respektu k Modričovi, ani svojí nejlepší sezonou v kariéře si prvenství v anketě nezasloužil. Šlo jen o signál Realu, který chtěl Ronalda o poctu připravit," navázal na něj stoper Juventusu Giorgio Chiellini.

Ronaldovi se o Zlatý míč vůbec nestaral. V Miláně získal ocenění pro nejlepšího hráče Serie A. „Jsem pyšný, že jsem se stal nejlepším hráčem této soutěže. Děkuji všem spoluhráčům a každému, který mě volil. Nyní budu makat, abych tuto cenu vyhrál i příští rok,“ pravil rodák z Madeiry.

Ten byl také jmenován do nejlepší jedenáctky Serie A za minulou sezonu.

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:30

   Hokej: NHL All - Star Game 2020

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FK Mladá Boleslav - FC DAC Dunajská StredaZáznam semifinálového utkání fotbalového Tipsport Malta Cupu

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: NHL All - Star Game 2020

   13:05

   Fotbal: FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava

 • Nova Sport 2

  • 23:55 05:00

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   09:00

   Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   10:45

   Marek Hyka – Hlavou dolů (2)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   13:00

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   13:30

   World Rookie Tour - Part 2

Celý Program