Vyjádřil se

Ronaldinho si užívá luxusu na hotelu, o padělaných pasech prý nevěděl

Fotbalista Ronaldinho použil falešný pas a byl zatčen
Zdroj: Profimedia/ twitter / koláž tn.cz
Otava redakční fotka
Marek Otava
28.4. 2020 9:13
Téma:

Doslova ze dne na den se změnil život Brazilci Ronaldinhovi. Ikona světového fotbalu musela totiž po falšování dokladů strávit více jak měsíc v paraguayské věznici. Nyní se usměvavý fotbalista rozhodl říct k celému incidentu i par vět.

„Byli jsme naprosto šokováni, když jsme zjistili, že naše doklady nejsou legální,“ vyjádřil se pro paraguayské noviny 40letý bývalý fotbalista.
 

Ten si na začátku března udělal výlet se svým bratrem Robertem do jednoho z paraguayských resortů, kde se měli zúčastnit slavnostního otevření jednoho z kasin. Následně však u nich policisté objevili falešné pasy a oba sourozenci byli zatčeni.

 

Ve vězení strávila dvojice dohromady 32 dnů, než za ně byla zaplacena kauce v hodnotě až 40 milionů korun. Ronaldinho se svým bratrem však rozhodně vyhráno nemá, momentálně oba čekají v domácím vězení na rozsudek soudu.


Nicméně zmíněným „vězením“ je luxusní hotel v Asunciónu, kde má Brazilec pronajatý prezidentský apartmán s bazénem, vlastní posilovnou a dalšími vymoženostmi. Z důvodu koronavirové pandemie se však soudní jednání protáhly a Ronaldinho tu tak se svým bratrem bude muset zůstat déle.

 

„Vězení byla pro mě tvrdá rána. Nikdy bych si nedokázal představit, že se dostanu do takové situace. Celý život se snažím být co největším profesionálem a přinášet lidem radost svým fotbalem," popsala svoje pocity fotbalové legenda, která následně dodala, že se momentálně snaží plně věnovat úřadům a ukázat, že jsou oba sourozenci v případě nevinní.

Podle brazilského fotbalisty totiž pasy dostali darem a nevěděli, že jsou falešné. Policisté tak řeší, jak se k nim padělané dokumenty dostaly, stejně tak se spekuluje, zdali není bývalý brazilský útočník zapleten do praní špinavých peněz.

 

O bývalou hvězdu Barcelony, PSG či AC Milán byl ve vězení obrovský zájem a fotbalista tam dělal to, co umí nejlépe, hrál fotbal. Zahrál si totiž vězeňský turnaj, kde ukázal, že ze svých fotbalových kouzel nic nezapomněl.

"S každým jsem se tam vřele přivítal. Hrát fotbal, rozdávat autogramy a podepisovat fotografie je součást mého života. Neměl jsem důvod v tom přestávat. Navíc ve společnosti lidí, kteří stejně jako já procházejí těžkým obdobím," dodal Ronaldinho, který se těší, až dá pusu své mamce, která musí mezitím čelit složité situaci spojené s koronavirem.


 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL News

   19:20 19:35
   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Element (442)

   21:30

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

 • Nova Sport 2

  • Házená: THW Kiel - TBV Lemgo Lippe

   18:55 20:40
   20:40

   Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

Celý program