ohlednutí zpět

Český rok v UFC: Konec Pudilové, vyhraný debut i Procházkova šou

UFC zápasníci: David Dvořák, Jiří Procházka, Lucie Pudilová
David Chmátal
David Chmátal
31.12. 2020 17:05
Téma:
UFC

První úspěšný český debut v podání Davida Dvořáka, strhující zápas Jiřího Procházky i odchod Lucie Pudilové. Podívejte se na ohlédnutí za uplynulým rokem českých zápasníků v UFC.

Velký rok má za sebou české MMA. Nejprestižnější soutěž přivítala dvě nová jména, která na konci roku skončila v žebříčku těch nejlepších.

 

JIŘÍ PROCHÁZKA (27-3-1)

Rok 2020 začal skvělou zprávou! V lednu bylo oznámeno, že Jiří Procházka podepsal smlouvu s UFC na šest zápasů. Jako bývalý šampion RIZINU zamířil hned mezi elitu polotěžké váhy. Po měsících čekání se potvrdil zápas s Volkanem Oezdemirem, který se uskutečnil v červenci na UFC 251 na Fight Islandu.
 

Procházka se po divokém prvním kole vzpamatoval a předčil všechna očekávání. Švýcara knokautoval kombinací přední-zadní ve druhém kole a netradičním stylem na sebe upozornil zbytek polotěžké váhy i fanoušky mimo Českou republiku. Tým českého samuraje chtěl do konce roku stihnout ještě druhý zápas, ale oslovení soupeři výzvu vždy odřekli. Nakonec dopadl až zápas s bývalým titulovým vyzyvatelem Dominickem Reyesem, který proběhne v únoru 2021. Procházka do něj nastoupí jako pětka žebříčku polotěžké váhy.
 

VIDEO: Procházka knokautoval Volkana Oezdemira 

DAVID DVOŘÁK (19-3)

Ještě před premiérou Jiřího Procházky UFC přivítalo do svých řád jiného českého zápasníka. Na začátku února podepsal narychlo smlouvu David Dvořák. Hradecký rodák přijal nabídku na zápas s Brunem Silvou jen s pětitýdenním předstihem jako náhrádník. V Brazílii na UFC Fight Night 170, na posledním galavečeru před koronavirovou pauzou, ukázal srdce bojovníka a po úvodním prohraném kole duel otočil na svou stranu. Stal se tak prvním Čechem, který vyhrál UFC debut.


VIDEO: první vítězství Davida Dvořáka v UFC


Dvořák v roce 2020 stihl ještě druhý zápas. V září se na UFC Fight Night 179 v Las Vegas postavil Jordanu Espinosovi, kterému během tří kol doslova rozkopal přední nohu a skvělým taktickým výkonem ukořistil jednomyslné vítězství. Po dvou úspěších zaujal v žebříčku muší váhy 11. příčku.
 

VIDEO: Sestřih zápasu Dvořák vs. EspinosaLUCIE PUDILOVÁ (9-6)

Rok 2020 bohužel nebyl jen radostný. Těsně před tím, než organizace přívítala Davida Dvořáka, její řady opustila první Češka v UFC. Lucie Pudilová 25. ledna nastoupila do posledního zápasu stávající smlouvy. Boj o záchranu s Justine Kishovou prohrála vlastní neaktivitou a po přidání čtvrté prohry v řadě organizaci zakrátko opustila.


VIDEO: Sestřih posledního UFC zápasu Lucie Pudilové


 

MACHMUD MURADOV (24-6)

Uzbek s českým srdcem letos bohužel zápasové štěstí neměl. V oktagonu se měl představit několikrát, ale zápasy vždy zhatila nepřízeň osudu. Původně měl startovat již v březnu v Brazílii na stejném galavečeru jako Dvořák, ale zápas s Antonio Carlosem Juniorem byl zrušen kvůli zranění soupeře.


V dubnu měl na UFC 249 změřit síly s Karlem Robersonem, ale Mach kvůli pandemii nemohl vycestovat. V červenci měl být jako náhradník k duelu Hermansson vs. Gastelum, ale Muradov nabídku nemohl příjmout opět kvůli obtížím s cestováním. V říjnu se mu již podařilo do Vegas odletět a po odstoupení Krzystofa Jotka byl připravený na vývzu jménem Kevin Holland. Těsně před zápasem byl však pozitivně testován na covid-19 a prodloužil si už tak nejdelší pauzu v profesionální kariéře.  Připomeňte si úspěšný rok českých zápasníků i cestu jejich předchůdců Karlose Vémoly a Viktora Pešty 31. prosince od 18:00 v UFC: Československém speciálu na Nova Sport 2 a Voyo.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Wasps - Leicester Tigers

   14:55 16:35
   16:35

   RunTour - Brno

   16:45

   Fotbal: Lille OSC - Cesta na vrchol

   17:15

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - MT Melsungen

   18:40

   NHL News

   18:55

   Házená: Bergischer HC - Rhein-Neckar Löwen

 • Nova Sport 2

  • Bellator 260: Lima vs. Amasov

   13:00 16:35
   16:35

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   17:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   18:45

   Nymburska jízda Ligou mistrů

   19:00

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:30

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021

Celý program