cyklistika Giro d´Italia

Roglič vyhrál i druhou časovku, vedení uhájil Conti

Slovinský cyklista Primož Roglič vyhrál na Giru d'Italia i druhou časovku jednotlivců, na posun do čela průběžného pořadí to ale tentokrát nestačilo. Růžový dres lídra uhájil Ital Valerio Conti, který v deštivém počasí zvládl trať dlouhou 34,8 km s cílem v San Marinu na 38. místě a před Rogličem vede o 1:50 minuty.

Devětadvacetiletý bývalý slovinský skokan na lyžích, který po triumfu v úvodní časovce strávil v růžovém pět dnů, dnes na kluzké trati dominoval. Krok s ním dokázal držet jen druhý Belgičan Victor Campenaerts, který zaostal o 11 sekund. Třetí Bauke Mollema z Nizozemska nabral už minutové manko. Conti ztratil na vítěze 3:34 minuty.

Další z uchazečů o celkové prvenství Vincenzo Nibali dojel čtvrtý se ztrátou 1:05 za Rogličem a v průběžném pořadí se posunul na jedenácté místo. Dvojnásobný vítěz Gira z let 2013 a 2016 ztrácí před pondělním dnem volna na lídra 3:34.

Český reprezentant Josef Černý dojel na 82. místě s odstupem 5:53 za Rogličem, Jan Hirt ztratil na 105. příčce 6:39.