Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Cyklistika Giro d´italia

Roglič spadl a ztratil, v růžovém zůstává Carapaz

Richard Carapaz
Zdroj: Profimedia

Méně náročnou, ale o to delší 15. etapu na cyklistickém Giru d'Italia z Ivrey do Coma vyhrál Ital Dario Cataldo, který ve finiši po 232 kilometrech přespurtoval svého krajana a jediného kolegu z úniku Mattiu Cattanea. Celkově dál vede Ekvádorec Richard Carapaz, jenž dorazil do cíle pátý se ztrátou 11 sekund na vítěze. Jan Hirt obsadil 18. místo.

První ekvádorský lídr některého ze závodů Grand Tour Cataldo dojel ve čtyřčlenné skupince, jež stíhala dvojici uprchlíků. Náskok na průběžně druhého Slovince Primože Rogliče, který etapu dokončil na půjčeném kole od stájového kolegy, zvýšil ze sedmi na 47 sekund. Třetí je o další minutu zpět Ital Vincenzo Nibali.

"Věděl jsem, že dojezd bude nervózní a že na konci je náročný sjezd, takže jsem si hlídal Nibaliho nástupy a nakonec to dopadlo dobře," řekl Carapaz.

Čtyřiatřicetiletý Cataldo se dočkal prvního etapového vítězství na Giru, dosud se na Grand Tour radoval z dílčího prvenství pouze před sedmi lety na Vueltě. O šest let mladší Cattaneo na premiérový triumf v závodech "velké trojky" nedosáhl.

"Po tom, co jsem vytrpěl v předchozích dvou dnech, jsem na únik ani nepomyslel. Ale když se dnes odstartovalo, nohy byly v pohodě. Jen jsem se držel Cattanea a pak už jsem si věřil," řekl Cataldo.

V pondělí je na Giru volný den, poté čeká na jezdce několik náročných etap a závěrečná časovka

hp ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:30 17:00

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   FK Jablonec - FC Astana

   18:45

   RunTour – Ostrava

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   20:05

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

 • Nova Sport 2

  • 16:35 17:05

   Rychlá kola (6)

   17:05

   Off-road Maraton (3)

   17:30

   Truck Racing Magazine (3)

   17:50

   Magazín NBA Action (37)

   18:20

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   20:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

Celý Program