Nemají se prý v lásce

Rivalita stranou! Bouřlivák Kyrgios si touží zavolat s Nadalem

Tenista Nick Kyrgios a Rafael Nadal pózují před zápasem
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
4.5. 2020 18:29
Téma:

Ti dva se nemají v lásce. Nick Kyrgios i Rafael Nadal jsou na kurtech velkými soupeři a každý jejich vzájemný duel je plný emocí. V době karantény by však mohla jít jejich rivalita stranou a oba borci by se potkali během živého vysílání na Instagramu. Australan je pro!

Se samotným nápadem přišla sportovní stránka BBC, která zveřejnila dvojice, u kterých by ráda viděla společný rozhovor skrze oblíbenou sociální platformu. A spojení Nadal – Kyrgios posvětil právě i australský bouřlivák.

„Rafo, pojďme udělat živé instagramové vysílání. Já jsem připraven," napsal nadšeně do komentářů Kyrgios navzdory jejich známé rivalitě.
 

Oba tenisté se totiž příliš v lásce nemají. Důvod je prostý už vzhledem k povahám obou borců. Nadal je proslulý puntičkář, jenž lpí na každém detailu. Naopak Kyrgios působí na kurtu rozevlátě a jeho životospráva také prý není bůhvíjaká.
 

Emoce se navíc vyostřily na loňském Wimbledonu a letošním Australian Open. V obou případech sice vyhrál Nadal poměrem 3:1 na sety, zápas se však neobešel bez excesů australského tenisty.


V prvním případě Kyrgios údajně naschvál trefil Nadala u sítě svým forehandem, což nesl rodák z ostrova Mallorka dost nelibě. Ve druhém případě došlo zase ke slovním konfliktům.
 


 

Kyrgios si navíc na Australian Open udělal srandu z Nadala i dvě kola předtím, když ho v zápase s Francouzem Simonem imitoval po obdržení varovaní od rozhodčího.
 


 

Už dříve Australan o 19násobném šampionovi také prohlásil: “Když vyhraje, je v pohodě. Ocení soupeře a tak. Jakmile však prohraje, přestává mít respekt ke mně, mým fanouškům i mojí hře.”

I přes to všechno je však Kyrgios ochoten se s Nadalem v rámci živého instagramového vysílání spojit. Musí však počkat, co k tomu španělský tenista řekne a zdali bude souhlasit.

Nicméně sám 33letý šampion má za sebou už videohovor s jiným rivalem – Švýcarem Rogerem Federerem a šlo o hodně zábavný rozhovor, který navíc hltal celý svět. Vtipné i bylo sledovat, jak španělský tenista zápolí s technikou. Pro hovor číslo 2 by si to však Nadal mohl zkusit znovu.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program