David Rittich podal výborný výkon a pomohl zdolat lídra z Bostonu.
Richard Wagner
26.2. 2020 6:03
NHL

Calgary s Davidem Rittichem v brance zvítězilo v Bostonu, kde čaroval právě český muž s maskou. Fantastický zápas za sebou má i Pavel Zacha z New Jersey, dvě asistence a kvalitní výkon jej vynesly mezi trojici nejlepších hráčů. Prosadil se i Jakub Vrána z Washingtonu.

Pro českého fanouška byl nejzajímavější souboj mezi Bostonem a Calgary. Hned trio Davidů stanulo proti sobě. Do branky Flames se postavil Rittich, za Brunis vyjeli pokoušet jeho připravenost Krejčí s Pastrňákem.

A šťastnější byl gólman, který udržel na uzdě střelce vedoucího týmu celé NHL. Skvěle se uvedl především Mikael Backlund, který asistoval na vedoucí gól Calgary. Bruins dokázali ve druhé části srovnat, avšak záhy dvakrát skóroval Monahan a i když snížil Wagner, samotný závěr patřil Backlundovi, který dvěma zásahy dovršil famózní triumf.

Trápícímu se Detroitu stále chybí dva čeští hokejisté Filipové Zadina s Hronkem. Red Wings se doma postavili New Jersey a prohráli potřetí v řadě.

Hned na dva zásahy si připsal asistenci Pavel Zacha, který navíc podpořil bodový zápis skvělým výkonem a vměstnal se mezi trojici hvězd.

Velký večer prožil Alex Ovečkin, který nedávno vstřelil svůj 700. gól v NHL. Prosadil se již ve druhé minutě a ještě v úvodní části na něj navázal Jakub Vrána svým pětadvacátým zásahem v sezóně.

Capitals vedli už 3:0, ale jejich kapitán nakonec musel rozhodnout v nájezdech. Winnipeg totiž zvládl vyrovnat a na řadu tak přišla loterie, v jejíž páté sérii předvedl rozhodující blafák právě Ovečkin.

Bodovali i oba čeští lvi hrající za Chicago. Nahrávky Dominika Kubalíka a Davida Kämpfa však k bodovému zisku nevedly. Jedenáctigólovou přestřelku zvládlo na svém ledě lépe St. Louis, které ale ještě ve 49. minutě o branku prohrávalo.

Flyers s Jakubem Voráčkem v sestavě si poradili se San José, za které válí český obránce Radim Šimek. Ani jeden z hráčů se do statistik nezapsal. Filip Chytil se svými Rangers opět vládne New Yorku. V nočním derby s Islanders rozhodlo prodloužení a parádní dělovka Miki Zibanejada.

Prosadil se i Filip Chlapík, jehož zásah těsně před koncem první třetiny dal Ottawě vedení, avšak náskok Senátorům do konce střetnutí nevydržel. Domácí Nashville předvedl úspěšný obrat a těsný náskok už se hostům zvrátit nepovedlo.

VÝSLEDKY NHL:

Boston – Calgary 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 31. Marchand, 54. Wagner – 12. M. Tkachuk, 34. Monahan, 35. Monahan, 59. Backlund, 60. Backlund.
David Rittich, Calgary - 2 inkasované góly, úspěšnost zákroků 92,9 %

Montreal – Vancouver 3:4 pr (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 6. Byron, 8. Weber, 41. Weal – 16. Horvat, 36. Edler, 46. Virtanen, 62. Toffoli.

Tampa – Toronto 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky: 10. Kučerov, 32. Maroon, 48. Gourde – 13. Muzzin, 17. Tavares, 33. Tavares, 35. Nylander.

Philadelphia – San Jose 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 2. Aube-Kubel, 24. Hayes, 30. Konecny, 44. K. Hayes – 7. Kellman, 49. Gregor.

Washington – Winnipeg 4:3 sn (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 2. Ovečkin, 11. Vrána, 34. Hathaway, rozh. náj. Ovečkin – 39. Ehlers, 49. Connor, 57. Scheifele.

NY Islanders – NY Rangers 3:4 pr (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 38. Pageau, 55. Eberle, 60. B. Nelson – 18. Panarin, 28. McKegg, 50. B. Howden, 61. Zibanejad.

Carolina – Dallas 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)
Branky: 23. Aho – 1. Seguin, 18. Hintz, 20. Dickinson, 34. Gurjanov.

Detroit – New Jersey 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 50. Filppula – 2. Anderson, 27. Bratt (Zacha), 29. Palmieri, 54. Gusev (Zacha).

Nashville – Ottawa 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Blackwell, 26. Ellis, 30. Arvidsson – 5. Chabot, 19. Chlapík.

Minnesota – Columbus 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)
Branky: 2. Staal, 20. Donato, 33. a 40. Koivu, 50. Fiala – 14. Foligno, 42. Bemström, 44. Dubois, 57. Werenski.

St. Louis – Chicago 6:5 (1:2, 1:1, 4:2)
Branky: 1. Schenn, 28. Thomas, 44. O'Reilly, 45. Sanford, 50. Faulk, 54. Sanford – 11. Keith, 15. Murphy, 22. Kane (Kubalík), 46. Highmore (Kämpf), 49. Saad.

Arizona – Florida 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 15. Richardson – 32. Vatrano, 49. Hoffman.

Anaheim – Edmonton 4:3 pr. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 6. Milano, 14. Deslauriers, 53. Henrique, 63. Milano – 30. Ennis, 45. Draisaitl, 56. Athanasiou.