Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 3. 2019
rozhovor evropská liga

Jde i o manželky hráčů Chelsea, říká Ringo Čech. Má Slavia šanci?

Kdysi jednou řekl slavnou větu: Slávie a já jedno jsme! A tak když malíř, zpěvák, herec a umělec František Ringo Čech otevíral výstavu svých obrazů, přišla řeč i na tenhle sešívaný klub. A bylo vidět, že pro Ringo Čecha je to radostné téma.

„Já jsem teď na vrcholu blaha. Zaprvé jsme rád že jsem se toho dožil. A kór my slávisti si toho vážíme daleko víc, neboť my jsme si v životě tolik neužili – a teď tedy užíváme plnými doušky,“ říká svérázný umělec.

 

Čech také připustil, že jeho fandovství by zcela jistě dostalo přednost před uměním.„Nevynechám jedinej zápas! A kdyby teď hrála Slávie ve stejný čas, jako je vernisáž, tak budu na Slavii,“ potvrzuje.


Čecha těší jak výsledky, tak i atmosféra na tribunách: „Podívejte se na tribunu Sever, to je dokonale organizovaná skupina mladejch lidí, která má jasnej program, spojuje jí ta láska ke Slavii. Já jsem s nimi teď přišel trošku blíž do styku. Je to obdivuhodná organizace, mám z nich radost,“ vypráví.


Zážitkem byla samozřejmě zatím poslední štace Evropské lize: „V poslední době jsme mel samozřejmě největší radost z porážky Sevilly. Ale já se těším na každou neděli. Trpím tím, když Slavia hraje venku. Když je to do 100 kilometrů, tak tam jedu a jinak to nemůžu vydržet, je to příliš dlouhá doba, těch 14 dní…“

František Ringo Čech a Slavia
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Za měsíc si ale nejen Ringo Čech užije setkání s opravdovým velkoklubem, hrajícím anglickou Premier League: „Je to božskej los, uvidíme tady Chelsea, uvidíme tady jedno z nejlepších mužstev světa - čili už nikdo nechce aby slávisté vyhráli, samozřejmě. Ale chceme, aby to bylo bez ztráty kytičky, tedy udržet dobrý jméno Slavie,“ mluví střízlivě velký fanoušek červenobílých.


Vypadá to dokonce tak, jakoby své Slavii už ani nevěřil, to ale uvádí na pravou míru: „I Chelsea lze porazit. Jde o to, jak se vyspěj, jaký budou rozpoložení, jestli je nenaštvou manželky, jestli jim to sedne na hřišti... My v hledišti budeme vynikající!“

zam TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   23:45

   NHL – akce měsíce

   00:00

   Rychlá kola (4)

   00:30

   Czech rally 2019 (1)

   01:05

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 22:00 22:50

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

   23:00

   Natural Track Luge - World Championship

   23:35

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   02:00

   RunTour – České Budějovice

   02:15

   Valencia CF - Villarreal CF

Celý Program