Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rozhovor evropská liga

Jde i o manželky hráčů Chelsea, říká Ringo Čech. Má Slavia šanci?

Kdysi jednou řekl slavnou větu: Slávie a já jedno jsme! A tak když malíř, zpěvák, herec a umělec František Ringo Čech otevíral výstavu svých obrazů, přišla řeč i na tenhle sešívaný klub. A bylo vidět, že pro Ringo Čecha je to radostné téma.

„Já jsem teď na vrcholu blaha. Zaprvé jsme rád že jsem se toho dožil. A kór my slávisti si toho vážíme daleko víc, neboť my jsme si v životě tolik neužili – a teď tedy užíváme plnými doušky,“ říká svérázný umělec.

 

Čech také připustil, že jeho fandovství by zcela jistě dostalo přednost před uměním.„Nevynechám jedinej zápas! A kdyby teď hrála Slávie ve stejný čas, jako je vernisáž, tak budu na Slavii,“ potvrzuje.


Čecha těší jak výsledky, tak i atmosféra na tribunách: „Podívejte se na tribunu Sever, to je dokonale organizovaná skupina mladejch lidí, která má jasnej program, spojuje jí ta láska ke Slavii. Já jsem s nimi teď přišel trošku blíž do styku. Je to obdivuhodná organizace, mám z nich radost,“ vypráví.


Zážitkem byla samozřejmě zatím poslední štace Evropské lize: „V poslední době jsme mel samozřejmě největší radost z porážky Sevilly. Ale já se těším na každou neděli. Trpím tím, když Slavia hraje venku. Když je to do 100 kilometrů, tak tam jedu a jinak to nemůžu vydržet, je to příliš dlouhá doba, těch 14 dní…“

František Ringo Čech a Slavia
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Za měsíc si ale nejen Ringo Čech užije setkání s opravdovým velkoklubem, hrajícím anglickou Premier League: „Je to božskej los, uvidíme tady Chelsea, uvidíme tady jedno z nejlepších mužstev světa - čili už nikdo nechce aby slávisté vyhráli, samozřejmě. Ale chceme, aby to bylo bez ztráty kytičky, tedy udržet dobrý jméno Slavie,“ mluví střízlivě velký fanoušek červenobílých.


Vypadá to dokonce tak, jakoby své Slavii už ani nevěřil, to ale uvádí na pravou míru: „I Chelsea lze porazit. Jde o to, jak se vyspěj, jaký budou rozpoložení, jestli je nenaštvou manželky, jestli jim to sedne na hřišti... My v hledišti budeme vynikající!“

zam TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program