Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ms v hokeji soupiska

Říha udělal změny v sestavě! Proti Itálii si premiéru odbude Gulaš

Miloš Říha
Zdroj: Profimedia

Zkušený útočník Milan Gulaš z Plzně se může ve třiatřiceti letech těšit na premiéru na velké akci. Na mistrovství světa v Bratislavě ho trenéři zapíší na soupisku a bude v sestavě ve večerním utkání proti Itálii. V brance nastoupí poprvé na turnaji Pavel Francouz, do sestavy se vrátí mladý útočník Filip Chytil.

Gulaš se stane vedle tria brankářů posledním možným, dvaadvacátým hráčem do pole na české soupisce pro šampionát. "Milana napíšeme na soupisku a tím to také uzavřeme. Dnes proti Itálii by měl nastoupit. Chceme využít osm obránců a dvanáct útočníků," řekl novinářům po poledním dobrovolném týmovém rozbruslení asistent trenéra Robert Reichel.

Na pátém šampionátu ze šesti absolvovaných si zachytá zanedlouho devětadvacetiletý Francouz. Z dosud odehraných čtyř utkání v Bratislavě hájil branku ve třech případech Patrik Bartošák. Na úvod proti Švédsku (5:2), pak s Ruskem (0:3) a ve čtvrtek proti Lotyšsku (6:3). Zbývající duel proti Norsku (7:2) strávil v brankovišti Šimon Hrubec.

 

Rozbruslení absolvovala vedle všech tří gólmanů ještě další jedenáctka hráčů, tedy více než polovina mužstva. Kapitán Jakub Voráček sledoval dění na ledě v civilu ze střídačky. "Někteří hráči šli na led, ostatní ne. Nechceme nic podcenit, věřím, že nastoupíme od začátku připravení," řekl Reichel.

 

Pravděpodobná sestava ČR na zápas s Itálií (20:15):
Francouz - Hronek, D. Musil, Rutta, Moravčík, Gudas, Kolář, Zámorský, D. Sklenička - J. Voráček, Simon, Frolík - J. Vrána, Faksa, Palát - Gulaš, Jan Kovář, D. Kubalík - Řepík, Chytil, Jaškin.

mm ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   MotoGP - VC Aragonie (závod MotoGP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:35

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:20

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:55 16:15

   Nova Sport Open 2019

   16:15

   Slovak Championship Open

   17:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   18:55

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   19:25

   Truck Racing Magazine (7)

   19:45

   Ligue 1 Highlights (6)

Celý Program