Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 7. 2018
fotbal To tady ještě nebylo

Revoluce ve fotbale: MS 2022 v Kataru se bude hrát v zimě!

Írán - Porugalsko
Zdroj: Profimedia
Témata:

Tak to tady ještě nebylo. Mistrovství světa ve fotbale se hraje od roku 1930 a nikdy se nestalo, aby se hrálo jindy než v létě. Všichni jsou na to zvyklí, všem to vyhovuje. Jenže příští šampionát se stane výjimkou. V Kataru se totiž bude hrát v zimě.

 Už samotné přiřazení pořadatelství Kataru bylo samo o sobě velice diskutabilní. Katar je prakticky jedno město a zbytek poušť. Stadiony nejsou ještě ani ve výstavbě. Teploty dosahují v létě neúnosných hodnot. A katarská fotbalová reprezentace, která má na turnaji jistý start, rozhodně nepatří mezi fotbalovou elitu. Ale stalo se. Mistrovství světa se v roce 2022 odehraje v Kataru.

 

 

Řešila se dlouho hlavně otázka počasí. Jak se budou v neskutečných vedrech hrát tak náročné zápasy? Jenom klimatizace rozhodně nestačí. A proto přišlo vedení FIFA s radikálním plánem. Bude se hrát v zimě. Přesněji mezi 21. listopadem a 18. prosincem. "Světové ligy už byly informovány a samozřejmě s tím musí pracovat," potvrdil prezident FIFA Gianno Infantino.

 

Gianni Infantino
Zdroj: Profimedia Gianni Infantino

 

"Myslím, že by to mohl být skvělý turnaj. Hráči budou čerstvější než kdykoli předtím. Bude to 28 dní, ne celý život,“ prohlásil před 3 lety viceprezident FIFA Jim Boyce na téma zimního šampionátu.

 

 

I tak se ale budou teploty v Kataru pohybovat okolo 20 stupňů Celsia. Hráče nečeká nic lehkého. Kdo se na turnaj dostane, to ukáže kvalifikace. Snad se na šampionát probojuje i česká reprezentace. Šance má stejné jako všechny ostatní týmy.

med TN.cz