Bez práce nejsou koláče!

Revoluční tréninky v MMA! Pomůžou opičí dráhy k lepším výkonům?

UFC zápasník Sean O
Zdroj: Profimedia
UFC zápasník Sean O'Malley
David Chmátal
David Chmátal
23.3. 2020 16:00
Téma:
UFC

MMA scéna se těší novému trendu. V době, kdy jsou všechny galavečery pozastavené, se zápasníci baví napodobováním toho největšího podivína v UFC Tonyho Fergusona. Po O’Malleyim se přidávají další, kteří předvádějí psí kusy.

Tony Ferguson (25-3) patří k nejlepším lehkým vahám (do 70 kg) světa. Pokud světová situace dovolí, čeká ho v dubnu duel o titul šampiona s neporaženým Chabibem Nurmagomedovem (28-0). Avšak kromě výkonů v kleci přitahuje pozornost svou výstředností a podivínstvím. Svým osobitým stylem se zhošťuje i svých tréninků, které na něm fungují, ale ostatním často zůstává rozum stát.
 

V době izolace si několik MMA zápasníků zkrátilo chvíli a do přípravy začlenili Fergusonem inspirované tréninky. S opičí dráhou začal Sean O’Malley (9-0), vycházející hvězda UFC. Neporažený bijec pravidelně zásobuje své fanoušky novými a novými tréninkovými vychytávkami.

Na něj navázal dvacetiletý Chase Hooper (9-0-1), který v nejprestižnější MMA organizaci debutoval na konci roku 2019. „Díky brácho O’Malley, že jsi mi půjčil své tréninky inspirované Fergusonem. Dávají mi hodně,“ napsal k instagramovému videu, na kterém střílí z pistole, uhýbá autíčku a v kliku pojídá bonbóny.

Do skupiny „cvičíme s Fergusonem“ se přidala i dvojka polotěžké váhy v UFC Thiago Santos (21-7), který se taktéž podělil o svůj trénink inspirovaný Tony Fergusonem. Fanouškům se předvedl směšnou opičí dráhou.

Ačkoli jsou Fergusonovy netradiční tréninkové postupy terčem žertíků jeho kolegů, faktem zůstává, že se díky nim probojoval na vrchol UFC. Málokdo se s ním může rovnat, co se fyzické kondice týče a 12 vítězství v řadě také mluví za vše. Zdá se, že být nejlepší, obnáší být i tak trochu blázen.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - New England Revolution

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: RC Lens - FC Nantes

   12:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Anglie - Irsko

   09:00 10:45
   10:45

   Draft NBA 2020

   11:05

   King of the Court - Men

   11:30

   Engadin Wind - Documentary

   12:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   12:50

   NBA - akce měsíce

Celý program