nominace

Reprezentaci posílí mistři KHL. Pešán odhalil i možné posily ze zámoří

Jiří Sekáč a Šimon Hrubec
Zdroj: Profimedia, koláž tn.cz
Jiří Sekáč a Šimon Hrubec
David Panuška
David Panuška
Aktualizováno 16:37
3.5. 2021 15:21
Téma:

V pondělí proběhla tisková konference hokejového národního týmu před blížícím se dvojutkáním se Slovenskem, po kterém se v Praze odehrají České hokejové hry. Trenér Filip Pešán oznámil i nejnovější posily, včetně těch ze zámoří.

Dvě utkání se Slovenskem, České hokejové hry a hurá do Rigy na mistrovství světa. Program české reprezentace pomalu a jistě směřuje k absolutnímu vrcholu, který se v minulém roce vinou pandemie nekonal.

 

Trenér Filip Pešán na tiskové konferenci představil sestavu pro následující program, kde nechybí několik finalistů včetně brankáře Petra Kváči. Národní tým navíc posílí vítězové KHL, brankář Šimon Hrubec a útočník Jiří Sekáč.

 

 

Trenérský tým navíc sleduje výkony Jiřího Smejkala a Jana Kováře, o oba hráče je zájem, jen se čeká na vývoj jejich play-off sérií. České hokejové hry startují ve středu 12. května.

 

A kdo přijede ze zámoří? Už konečně padla konkrétní jména. Potvrzeni jsou oba útočníci ze Chicaga, tedy Dominik Kubalík a David Kämpf. Dorazit by mělo i trio z Detroitu Filip Hronek, Filip Zadina a Jakub Vrána.

 

To ale není všechno. Ze San Jose by se měl přihlásit obránce Radim Šimek a z Rangers dvojice Libor Hájek s Filipem Chytilem.

 

Nominace národního týmu pro zápasy se Slovenskem:

Brankáři: Jan Růžička (Mladá Boleslav), Roman Will (Chabarovsk), Petr Kváča (Liberec).

Obránci: David Musil (Třinec), Jakub Galvas (Mikkelin Jukurit), David Sklenička (Jokerit), Vojtěch Mozík (Kunlun Red Star), Michal Jordán (Chabarovsk), Libor Šulák (Kärpät Oulu), Andrej Šustr (Kunlun Red Star), Ondřej Vitásek (Liberec), Dominik Mašín (Chabarovsk), Jan Ščotka (Litvínov).

Útočníci: Adam Musil (Liberec), Jakub Flek (Karlovy Vary), Hynek Zohorna (Chabarovsk), Pavel Kousal (Mladá Boleslav), Radan Lenc (Liberec), Matěj Stránský (Třinec), Ondřej Najman (Mladá Boleslav), Michael Špaček (Oceláři Třinec), Rudolf Červený (Pelicans Lahti), Lukáš Radil (Spartak Moskva), Šimon Stránský (Mikkelin Jukurit), Robin Hanzl (Spartak Moskva), Tomáš Zohorna, Matěj Blümel (oba Dynamo Pardubice), David Tomášek (Sparta Praha).

 

Filip Pešán v březnu bojoval s koronavirem:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Polední sportovní noviny

   13:00 13:05
   13:05

   Tipsport Premier League 2021

   15:35

   Bellator 258: Archuleta vs. Pettis

   18:35

   Kolo pro život - Dobřichovice

   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Cup of Pool 2021

   13:00 17:00
   17:00

   Házená: HBW Balingen - Weilstetten - GWD Minden

   18:30

   World Cup of Pool 2021

   22:30

   NBA Triple (8)

   22:40

   NBA: Los Angeles Lakers - New York Knicks

   00:40

   Ligue 1 Highlights (36)

Celý program