liga národů

Reprezentace čeká na další testy. Klidný rozhodně nejsem, reaguje Tvrdík

Reprezentace a Jaroslav Tvrdík
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz
Reprezentace a Jaroslav Tvrdík.
Richard Wagner
Richard Wagner
4.9. 2020 14:09
Téma:

Česká reprezentace se na startu druhého ročníku Ligy národů potýká s problémem jménem koronavirus. Nyní čeká národní tým v Bratislavě na druhé kolo testů. Obavy vyjádřil i šéf mistrovské Slavie Jaroslav Tvrdík.

Kvůli pozitivnímu testu maséra české reprezentace byli do karantény umístěni Tomáš Souček a Patrik Schick. Na žádost Slavie byl od celku separován i náhradní brankář Ondřej Kolář.

 

Mezitím se rozhořela přestřelka mezi Tvrdíkem a vedením reprezentace. Sešívané čeká na konci září klíčová bitva o postup do základní skupiny Ligy mistrů a neradi by kvůli onemocnění Covid-19 u národního celku neměli k dispozici plnou sestavu.

 

 

Pomyslný olej do ohně přilil předseda FAČR Martin Malík svým prohlášením v rozhovoru pro iSport. "Ta situace je celkově šílená a škody, které z ní hrozí, jsou ještě šílenější. A nemyslím tím jen nás, FAČR, ale říkal jsem i Jaroslavu Tvrdíkovi, ať si uvědomí, že všichni jsme součástí jednoho fotbalu," vysvětloval po hovoru se zástupci předních tuzemských klubů.

 

Na to zareagoval právě Tvrdík, který na svém twitteru vyjádřil obavy. "Udělali jsme chybu, že jsme si neprověřili, jak k tomu přistoupí reprezentace. Proto klidný před dnešními testy rozhodně nejsem," napsal v příspěvku, kde odhalil, jakým způsobem probíhají testy u celku z Edenu.

 

 

Slávistický boss připojil i další komentář. "Současně platí, že Slavia hráče v bližším kontaktu s nakaženým interně oddělila a izolovala, i když hygienik přímo nenařídil karanténu. Je toho víc, k čemu máme výhrady. Prevenci proti viru můžete dělat buď alibisticky, nebo funkčně. Potom teprve můzeme hovořit o klidu," doplnil.

 

 

Pokud dopadnou testy na koronavirus dobře, reprezentace nastoupí ve 20.45 na Slovensku k úvodnímu střetnutí v Lize národů.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program