liga národů

Reprezentace čeká na další testy. Klidný rozhodně nejsem, reaguje Tvrdík

Reprezentace a Jaroslav Tvrdík
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz
Reprezentace a Jaroslav Tvrdík.
Richard Wagner
Richard Wagner
4.9. 2020 14:09
Téma:

Česká reprezentace se na startu druhého ročníku Ligy národů potýká s problémem jménem koronavirus. Nyní čeká národní tým v Bratislavě na druhé kolo testů. Obavy vyjádřil i šéf mistrovské Slavie Jaroslav Tvrdík.

Kvůli pozitivnímu testu maséra české reprezentace byli do karantény umístěni Tomáš Souček a Patrik Schick. Na žádost Slavie byl od celku separován i náhradní brankář Ondřej Kolář.

 

Mezitím se rozhořela přestřelka mezi Tvrdíkem a vedením reprezentace. Sešívané čeká na konci září klíčová bitva o postup do základní skupiny Ligy mistrů a neradi by kvůli onemocnění Covid-19 u národního celku neměli k dispozici plnou sestavu.

 

 

Pomyslný olej do ohně přilil předseda FAČR Martin Malík svým prohlášením v rozhovoru pro iSport. "Ta situace je celkově šílená a škody, které z ní hrozí, jsou ještě šílenější. A nemyslím tím jen nás, FAČR, ale říkal jsem i Jaroslavu Tvrdíkovi, ať si uvědomí, že všichni jsme součástí jednoho fotbalu," vysvětloval po hovoru se zástupci předních tuzemských klubů.

 

Na to zareagoval právě Tvrdík, který na svém twitteru vyjádřil obavy. "Udělali jsme chybu, že jsme si neprověřili, jak k tomu přistoupí reprezentace. Proto klidný před dnešními testy rozhodně nejsem," napsal v příspěvku, kde odhalil, jakým způsobem probíhají testy u celku z Edenu.

 

 

Slávistický boss připojil i další komentář. "Současně platí, že Slavia hráče v bližším kontaktu s nakaženým interně oddělila a izolovala, i když hygienik přímo nenařídil karanténu. Je toho víc, k čemu máme výhrady. Prevenci proti viru můžete dělat buď alibisticky, nebo funkčně. Potom teprve můzeme hovořit o klidu," doplnil.

 

 

Pokud dopadnou testy na koronavirus dobře, reprezentace nastoupí ve 20.45 na Slovensku k úvodnímu střetnutí v Lize národů.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Mosconi Cup 2020

   19:35 00:00
   00:00

   Večerní sportovní noviny

   00:05

   Bayer Leverkusen - Hapoel Beer - Sheva

   01:50

   Ragby: Wales - Anglie

   03:35

   Element (427)

   03:50

   Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas

 • Nova Sport 2

  • Players Championship Finals 2020

   17:30 20:00
   20:00

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   23:00

   Sestřih Evropské ligy UEFA (4)

   23:30

   Magazín Evropské ligy (5)

   23:55

   Ragby: London Irish - Leicester Tigers

   01:35

   UFC Main Event (7)

Celý program