Libor Sionko

Repre čeká v březnu ostrý start. Jak bude vypadat EURO? Manažer řekl víc

Manažer reprezentace Libor Sionko
Zdroj: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
Manažer reprezentace Libor Sionko.
Richard Wagner
Richard Wagner
14.11. 2020 15:29
Téma:

Českou fotbalovou reprezentaci čeká na začátku nadcházejícího roku poměrně ostrý start v podobě kvalifikace na světový šampionát. V nabitém kalendáři čeká národní tým i odložené EURO. Nejen o programu v novém roce hovořil manažer Libor Sionko pro magazín REPRE.

"V březnu nás čekají tři ostré zápasy kvalifikace mistrovství světa, které budou strašně důležité. Soupeře se dozvíme 7. prosince. Bude to náročné pro hráče i na organizaci," popsal Sionko, jaký program čeká národní tým v novém roce.

 

Světový šampionát je velké lákadlo. Sinko si na něm při jediné účasti samostatné české reprezentace v roce 2006 zahrál. "Mistrovství Evropy je obrovská akce, ale mistrovství světa je ještě výš. Ten turnaj sleduje doslova celý svět. A být účastníkem mistrovství světa je top, co fotbalistu na reprezentační úrovni může potkat," má jasno 43letý bývalý záložník.

 

 

Reprezentaci čeká také evropské mistrovství, kde bude chtít navázat na úspěchy z kvalifikace. "Máme připravený kemp v Itálii a pak bude EURO," nastiňuje program před odloženým turnajem.

 

"Uvidíme, jaká budou platit opatření ohledně koronaviru. Moc bych si přál, aby mistrovství Evropy už bylo i s fanoušky na stadionu," doufá manažer národního celku, který čekají poslední dva zápasy v Lize národů v plzeňské Doosan aréně.

 

 

Odložený evropský šampionát se měl konat v netradičním formátu ve dvanácti zemích. "Zatím máme takové informace, že by se EURO mělo sehrát v původním formátu. Ale v téhle době nikdy nevíte, co bude zítra," připomíná Sionko.

 

"Ke změnám asi dojít může, ale to je všechno záležitostí UEFA. Případně bychom museli adekvátně reagovat," dodává s vědomím, že může dojít ke změnám.

 

 

Sionko v rozhovoru mimo jiné zmínil, že Češi mají aktuálně v rámci opatření hodně tvrdý režim. "Troufám si tvrdit, že máme dokonce jeden z nejpřísnějších režimů v Evropě."

 

"Například nevím o nikom, kdo by hráče zavřel na začátku srazu na pokoje do karantény, než přijdou výsledky prvních testů na covid. Dobrovolně si tak výrazně zkracujeme čas na přípravu před zápasy," potvrzuje Sionko, že národní tým se snaží předcházet problémům s případnou nákazou.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

   19:05 21:50
   21:50

   Element (431)

   22:05

   NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program