Chtějí pomoc

Řecký obr a další hvězdy NBA pomáhají! Pracovníkům hal pošlou miliony

Basketbalista Giannis Antetokounmpo se rozhodl podpořit zaměstnance finačním darem
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
14.3. 2020 18:48
Téma:
NBA

Vynucená přestávka v rozjeté sezoně NBA zaviněná šířícím se koronavirem neovlivňuje jenom hráče a fanoušky. Dost těžce to nesou i zaměstnanci napříč sportovních basketbalových hal ve Spojených státech a Kanadě, kteří jsou momentálně bez práce a peněž. S pomocí se tak ozvaly sportovní hvězdy různých klubů, kteří jim chtějí finančně pomoci.

„Tohle je větší než basketbal. A během těchto těžkých chvílích chci pomoci lidem, kteří dělají můj a mých spoluhráčů život jednoduší. Proto jsme se já a moje rodina rozhodli přispět 100 000 dolarů na pomoc zaměstnancům Fiserv Forum. Dostaneme se z toho společně,“ přišla s tweetem řecká megastar Giannis Antetokounmpo, který se rozhodl poslat 100 tisíc dolarů ( v přepočtu téměr 2,4 miliony korun) na pomoc zaměstnancům arény basketbalového týmu Milwaukee Bucks.

 

Jiný hráč, jednička letošního draftu Zion Williamson, se zase rozhodl, že částí svého platu zaplatí chybějící mzdy zaměstnancům domovské haly Smoothie King Center v New Orleans.„Tihle borci se starají o to, aby se utkání mohla vůbec odehrát, vytvářejí perfektní zázemí pro naše fanoušky a všechny lidi v rámci naší organizace,“ dodal basketbalista týmu Pelicans.

S podobnou myšlenkou přišel také Američan Blake Griffin. Basketbalista Detroit Pistons potvrdil na Twitteru, že zaměstnancům jejich domácí Little Caesars Arény pošle také sto tisíc dolarů.

Už v pátek oznámili pomoc také hráči Golden State Warriors, ti dokonce pošlou 1 milion dolarů lidem, kteří pracují v zázemí Chase Center.


„Ti muži a ženy vytvářejí v Chase Center neuvěřitelné herní večery pro naše fanoušky, včetně prodavačů popcornu,“ obeznámila hvězda Warriors Stephen Curry, kam bude putovat jejich vysoká částka.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   02:05 04:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   10:45

   MotoGP - VC Německa (závod Moto3)

   11:30

   MotoGP - VC Německa (závod Moto2)

   12:15

   MotoGP - VC Německa (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   10:50

   RunTour - Brno

   11:00

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - SG Flensburg - Handewitt

   12:25

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem

   13:00

   Ragby: Bristol Bears - Harlequins

Celý program