Chtějí pomoc

Řecký obr a další hvězdy NBA pomáhají! Pracovníkům hal pošlou miliony

Basketbalista Giannis Antetokounmpo se rozhodl podpořit zaměstnance finačním darem
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 14. 3. 2020
Téma:
NBA

Vynucená přestávka v rozjeté sezoně NBA zaviněná šířícím se koronavirem neovlivňuje jenom hráče a fanoušky. Dost těžce to nesou i zaměstnanci napříč sportovních basketbalových hal ve Spojených státech a Kanadě, kteří jsou momentálně bez práce a peněž. S pomocí se tak ozvaly sportovní hvězdy různých klubů, kteří jim chtějí finančně pomoci.

„Tohle je větší než basketbal. A během těchto těžkých chvílích chci pomoci lidem, kteří dělají můj a mých spoluhráčů život jednoduší. Proto jsme se já a moje rodina rozhodli přispět 100 000 dolarů na pomoc zaměstnancům Fiserv Forum. Dostaneme se z toho společně,“ přišla s tweetem řecká megastar Giannis Antetokounmpo, který se rozhodl poslat 100 tisíc dolarů ( v přepočtu téměr 2,4 miliony korun) na pomoc zaměstnancům arény basketbalového týmu Milwaukee Bucks.

 

Jiný hráč, jednička letošního draftu Zion Williamson, se zase rozhodl, že částí svého platu zaplatí chybějící mzdy zaměstnancům domovské haly Smoothie King Center v New Orleans.„Tihle borci se starají o to, aby se utkání mohla vůbec odehrát, vytvářejí perfektní zázemí pro naše fanoušky a všechny lidi v rámci naší organizace,“ dodal basketbalista týmu Pelicans.

S podobnou myšlenkou přišel také Američan Blake Griffin. Basketbalista Detroit Pistons potvrdil na Twitteru, že zaměstnancům jejich domácí Little Caesars Arény pošle také sto tisíc dolarů.

Už v pátek oznámili pomoc také hráči Golden State Warriors, ti dokonce pošlou 1 milion dolarů lidem, kteří pracují v zázemí Chase Center.


„Ti muži a ženy vytvářejí v Chase Center neuvěřitelné herní večery pro naše fanoušky, včetně prodavačů popcornu,“ obeznámila hvězda Warriors Stephen Curry, kam bude putovat jejich vysoká částka.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 16:20 17:00

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   21:15

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program