Australský bouřlivák

Recept, jak porazit Nadala? Dokázal jsem to v kocovině, vzkazuje Kyrgios

Tenista Nick Kyrgios a Rafael Nadal pózují před zápasem
Zdroj: Profimedia
enista Nick Kyrgios a Rafael Nadal
Otava redakční fotka
Marek Otava
8.6. 2020 9:18
Téma:

Tenista Nick Kyrgios na sebe nepřestává upoutávat pozornost ani během dlouhé tenisové pauzy. Nyní se vyjádřil ke svému staršímu vítězství nad Španělem Rafaelem Nadalem, kterého prý porazil i v pořádné kocovině.

U těchto dvou tenistů se ví, že se příliš v lásce nemají a jejich duely jsou plné emocí. Australský bouřlivák navíc na Nadala celkem umí, má s ním sice negativní bilanci, ale jejich zápasy bývají většinou hodně vyrovnané a musejí se lámat ve více setech.


25letý Kyrgios se nyní také rozpovídal o jednom ze svých tří vítězství nad antukovým králem, jednoho dosáhl v Cincinnati. Před samotným utkáním se však také pořádně opil.
 

„Šli jsme zapařit a vím jistě, že to byla pořádná party. Druhý den jsem se ale podíval na pavouka a zjistil, že musím hrát proti Rafovi," zavzpomínal Kyrgios na tři roky staré čtvrtfinále.
 


 

Ve zmíněném utkání také předváděl parádní tenis a Nadala nakonec porazil celkem jasně 6:2 a 7:5.

 

"Říkal jsem, jak o takových hráčích přemýšlím. Nepřikládám jim respekt kvůli tomu, kdo jsou a co dokázali. Říkal jsem si, že prostě půjdu na kurt a budu hrát ve velkém stylu. Zjistil jsem ale, že se nemůžu pořádně hýbat, protože jsem měl ještě kocovinu. Bylo jasné, že se musím pořádně opřít do servisu a hrát super agresivně," vyprávěl s pobavením historku, jak po opileckém dýchánku došel ke skalpu tenisového šampiona.
 


Ostatně nepovedlo se mu to prý poprvé, nad Nadalem dokázal zvítězit také na slavném Wimbledonu minulý rok. I tomuto vítězství však prý předcházel velký večírek až do ranních hodin.

  

„Když jsem v turnajovém režimu a mám chuť jít ven na party s kamarády, tak jdu, ale druhý den vždy musím makat. Dělat pořád to ale nemůžete, párkrát v kariéře mi to sice prošlo. Dlouhodobě to ale ve špičce nemůžete praktikovat. Už se to podepisuje i na mojí fyzičce a nekonzistentnosti. Ale je to moje volba," dodal australský tenista.

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   02:05 04:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program