evropská liga

Sparta v Evropské lize nestíhá. Mohlo to být horší, říká trenér

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
30.10. 2020 7:55
Téma:

Dva zápasy, sedm inkasovaných gólů, stále bez bodu. Duely s předními evropskými týmy z Francie a Itálie ukázaly pražské Spartě tvrdou realitu. Letenští, kterým se rozpadla obrana, inkasovali sedm gólů, víc v Evropské lize nemá nikdo.

Ani AC Milán Spartu nešetřil a vzpomínky na pár let staré vítězství nad jiným milánským celkem Interem museli fandové Sparty rychle zahodit za hlavu.


„Bylo to pro nás další setkání se špičkovým evropským fotbalem a skončilo to stejným rozdílem jako s Lille. To znamená porážkou o tři góly. Mohlo to být i horší. Naštěstí Ibrahimović nedal penaltu,“ vyprávěl trenér Václav Kotal a připomněl, že Sparta v současné situaci jednoduše konkurenceschopná nebyla.


„Opět se ukázalo to, co se neustále snažíme dělat. To znamená vysvětlovat hráčům, že základem, pokud chci hrát dopředu, je kvalitní výběr místa. My jsme většinu míčů v prvním poločase přebírali u vlastní branky a kombinovali místo dopředu dozadu. To samozřejmě s takhle silným soupeřem nemůže vést k úspěchu,“ říká trenér Sparty.


Kromě herní kvality ale Spartu zlomily i velké hrubky v obraně, po nichž měl italský tým cestu za góly daleko snadnější.

„Já se k tomu už nechci vracet. To je stejné hodnocení jako s Lille. Jestliže chcete hrát na této úrovni, nemůžete udělat podobné chyby. Pořád se opakujeme. To je zbytečné. Musíte se zeptat hráčů, proč ty chyby dělají. Já pro to vysvětlení nemám,“ tvrdí Václav Kotal.

Další zápas odehraje Sparta za týden v Glasgow na stadionu Celtiku, který ve čtvrtečním zápase dokázal uhrát remízu 2:2 na hřišti v Lille.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: ERA Nymburk - Casademont Zaragoza

   13:15 14:55
   14:55

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:55

   Fotbal: Racing Strasbourg - Paris Saint - Germain

   19:00

   World Match Racing Tour - Bermuda Gold Cup

   19:30

   NHL News

   19:45

   Studio NHL

 • Nova Sport 2

  • Granada CF - Manchester United FC

   12:40 14:25
   14:25

   Ligue 1 Preview (32)

   14:50

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   16:50

   Championship League Pool Highlights 2021

   17:55

   Ragby: Wales - Irsko

   19:55

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

Celý program