Ostuda Barcelony, prohrála s nováčkem. Real porazil Sevillu

Otava redakční fotka
Marek Otava
Aktualizováno 23:06
5.12. 2020 18:12

Obrovské problémy Barcelony nekončí. Katalánci v sobotním zápase nestačili na nováčka soutěže Cádiz a senzačně prohráli 1:2. To fotbalisté Realu Madrid dokázali částečně odčinit ostudnou prohru v Lize mistrů a v rámci 12. kolo španělské La Ligy vyhráli na hřišti Sevilly 1:0. Do utkání nezasáhl pro zranění český gólman Tomáš Vaclík, jeho náhradník Bono si však dal vlastní gól.

Barcelona do utkání nastoupila v silné útočně sestavě, které vévodil Lionel Messi. Jenže Argentinec se tentokrát neprosadil, a navíc musel sledovat, jak soupeř ukázkově trestá jejich chyby.

Cádiz šel do vedení už od 8. minuty. Následně se urputně bránil ofenzivě Barcelony, která měla během zápasu více jak 80% držení míče. Nakonec z tlaku vyústil srovnávací gól katalánského velkoklubu na 1:1.

Nováček španělské La Ligy se však věhlasného soupeře nezalekl a dokázal jít po trefě Negreda opět do vedení. To si nakonec Cádiz pohlídal a připsal si šokující výhru nad Barcelonou 2:1.

Sevilla předvedla v domácím prostředí sympatický výkon a měla více ze hry.

O osudu utkání však rozhodl nešťastný moment z 55. minuty. Brankář Bono, který v bráně nahradil zraněného Tomáše Vaclíka, si totiž tečoval míč do vlastní branky.

Real Madrid následně těsnou výhru 1:0 udržel a po ostudě v Lize mistrů si částečně spravil chuť. V lize Bílému baletu patří čtvrtá příčka.