Oyarzabal z Realu Sociedad slaví gól.
Skok Aleš
Aleš Skok
1.11. 2020 23:30

Hned čtyři zápasy má nedělní program La Ligy. V prvním z nich si poradil Betis s Elche 3:1. Po nich přivítala Celta Vigo Real Sociedad, který zvítězil jasně 4:1 a opět se vyhoupl do čela soutěže. V posledním zápase se po divokém průběhu rozešla Valencie s Getafe smírně 2:2. Remízou skončíl i duel Granady a Levante.

Real Sociedad vykročil za třemi body ve 24. minutě, když se hlavičkou prosadil David Silva. Do poločasu ještě zvýšil vedení Mikel Oyarzabal. O tom, kdo si dojde pro vítězství bylo rozhodnuto v 54. minutě po brance Williana Josého.

Domácí sice snížili po proměněné penaltě Iaga Aspase, ale závěrečnou tečku si připravil pár minut před koncem Willian José, který se tak prosadil podruhé v zápase. Sociedad se tak dostal o bod před Real Madrid. Ten má ale zápas k dobru.

Betis měl rychlý nástup do zápasu a hned v sedmé minutě se dostal do vedení zásluhou Antonia Sanabriu, kterému předložil přesnou přihrávku Cristian Tello. Druhý jmenovaný se následně proměnil ve střelce, když se po pěkném lobu dostal do úniku. První poločas byl jasně v režiji domácích, kteří ještě v nastaveném čase neproměnili pokutový kop.

Po jedenácti minutách druhé půle ale bylo po zápase, když se podruhé prosadil Cristian Tello. Po hodině hry už pouze korigoval výsledek přesnou ranou k tyči Josan.

V úvodu ročníku trápící se Valencie přivítala Getafe. Domácí se dostali do vedení hned z první akce, která ale přišla až ve 22. minutě. Prosadil se Yunuh Musah. Jenže v 56. minutě viděl druhou žlutou kartu Thierry Correia a poroučel se do sprch.

Hostům se podařilo vyrovnat tři minuty před koncem díky Cucho Hernandézovi. A to nebylo vše! V páté minutě nastavení se střela Diabyho odrazila od tyče k Ángelu Rodrígezovi, který výsledek otočil. Valencie dostala výhodu pokutového kopu a v desáté nastavené minutě ji chladnokrevně proměnil Carlos Soler a výsledkem 2:2 také duel skončil.

Granada byla v souboji s Levante jasným favoritem a už v osmé minutě se prosadila zásluhou Darwina Machíse. Pro domácí to vypadalo ještě lépe v šestnácté minutě, když byl vyloučen Maxime Gonalons. Jenže hosté dokázali ještě do konce poločasu vyrovnat. Po rohovém kopu hlavičkoval přesně Rúben Vezo. Levante se poté zatáhlo a dokráčelo k senzačnímu bodu.