Prestižní turnaj

Tottenham udolal Bayern až na penalty a vyhrál Audi Cup

Ačkoliv ve finále Audi Cupu vedli už 2:0, nakonec fotbalisté Tottenhamu udolali Bayern Mnichov až na pokutové kopy. Anglický klub v nich vyhrál 6:5 a může tak slavit vítězství v přípravném turnaji. Třetí místo bere Real Madrid, který v souboji o bronz porazil Fenerbahce 5:3.

Když v 60. minutě zvyšoval Eriksen už na 2:0, zdálo se, že o vítězi Audi Cupu je rozhodnuto. Tottenham diktoval tempo hry a víceméně si držel pohodlný náskok.

Jenže hned o minutu později snížil na 1:2 útočník Bavorů Arp a v 82. minutě pak krásnou ranou srovnal Davies.

A tak o vítězi rozhodly až pokutové kopy. V nich nejprve neuspěl Alaba, toho ale na straně anglického celku napodobil Eriksen. Chleba se lámal až v sedmé sérii.

V ní nejdříve skóroval talent Spurs Tanganga a pak na druhé straně selhal zkušený stoper Boateng.

Sestřih zápasu o 3. místo (Real Madrid - Fenerbahce):

V souboji o třetí místo proti sobě nastoupili hráči Realu Madrid a Fenerbahce. Španělský velkoklub chtěl napravit zaváhání ze semifinále, které prohrál o jediný gól. Turci zase chtěli zkusit porazit jeden ze světových velkoklubů.

A začátek duelu se nesl v duchu tureckých not. Už v 6. minutě otevřel skóre Rodrigues. Jenže kanonýr Benzema dvěma góly skóre otočil. Do kabin se však v poločase šlo za stavu 2:2, o vyrovnání se postaral Dirar.

Po změně stran a vystřídání téměř všech hráčů už to byl ale Real, kdo na trávníku kraloval. Na Benzemův třetí gól ještě reagoval Tufan, ale na zásahy Nacha a Mariano už Turci odpověď nenašli. Real tak vyhrál po dvou porážkách v řadě.

17:20

FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)