Karim Benzema a Lucas Vazquez po brance do sítě Barcelony
Skok Aleš
Aleš Skok
10.4. 2021 23:18

Nejslavnější a nejsledovanější zápas na světě zvládl Real Madrid! Na svém hřišti porazil Barcelonu díky dvěma brankám v prvním poločase 2:1. A po zisku tří bodů jde do čela celé soutěže.

Už od začátku se hrál fotbal té nejvyšší úrovně. A jako první se prosadil královský velkoklub. Vázquez z pravé strany nacentroval před branku, kde ho do branky Katalánců poslal krásnou patičkou Karim Benzema.

Bílý balet mohl slavit ve 28. minutě. K přímému kopu se postavil Toni Kroos, který ho s pomocí teče poslal až do sítě. A o pár minut později mohlo být rozhodnuto, jenže Valverde trefil pouze tyč.

Branková konstrukce zazněla i na druhé straně. Messi poslal míč do tyče přímo z rohového kopu. Po hodině hry, kdy už hřiště smáčely obrovské provazce deště, bylo sníženo. Nehlídaný ve vápně zůstal Oscar Mingueza a ten dal zápasu nový náboj.

Oba týmy nadále hrály absolutní fotbal a k vidění bylo několik šancí. Jenže oba gólmani drželi. V poslední minutě se vykartoval Casemiro a Messi zahrával přímý kop z nějakých dvaceti metrů, ale neuspěl. Na závěrečnou standardku už šel před branku i brankář ter Stegen a hosté málem vyrovnali. Jenže Moriba v poslední sekundě trefil pouze břevno.

Real se tak v neúplné tabulce dostal na vedoucí příčku La Ligy.

V ostatních zápasech Getafe překvapivě padlo s Cádizem, Eibar prohrál s Levante a Bilbao remizoval s Deportivem.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.